Kutan ekonomiyi eleştirdi

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ekonomideki dalgalanmanın parayı yeniden yastık altına soktuğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ticaret Borsasını ziyaret ederek kayısının sorunları hakkında bilgi alan Kutan, esnafı gezerek sorunlarını dinledi. Kutan ayrıca Malatya Belediyesini de ziyaret etti. Recai Kutan Malatya Belediyesini ziyareti sırasında ülkenin ekonomik durumunu değerlendirdi.

Uygulanan ekonomik politikaların bir neticesi olarak piyasalarda yaşanmaya başlayan dalgalanmaların sıcak paranın yastık altına girmesine neden olduğunu belirten Kutan, vatandaşın alış verişi kesmesinin esnafı sıkıntıya soktuğunu kaydetti. Malatya'nın ekonomisinin kayısıya dayandığını ifade eden Kutan, "Kayısı üreticisi tedirgin. 3 ilçede kayısıda don felaketi yaşandı. Geçmiş yıllarda 100 bin ton civarında olan kayısı rekoltesinin bu yıl 60 bin ton civarında olması bekleniyor. Dolayısıyla fiyat yönünden de endişeler var. Üretici harcadığı parayı kurtarmanın derdinde. Bu durum Malatya'nın ekonomisini olumsuz yönde etkiliyor" dedi.

Kutan, Malatya'ya her gelişinde mutlaka Şehrin Emini olan Belediye Başkanını ziyaret ettiğini de vurgulayarak, Malatya'nın meseleleri hakkında bilgiler aldığını söyledi. Ziyaretin Belediye Başkanının Rize'de cenazede olması nedeniyle biraz geciktiğini ifade eden Kutan, akşam Malatya'dan ayrılacaklarını söyledi.

Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın ise Kutan'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, onun tecrübelerinden faydalanmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Akın ayrıca Şeker Fabrikası alanı konusunda değinerek, buranın tüm Malatyalı'nın istifadesine sunulması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious