Kutan Meclis'i göreve çağırdı

Kutan Meclis'i göreve çağırdı.11696
  • Giriş : 11.08.2008 / 18:28:00

Erzincan'da şehit edilen askerlerimiz ile ilgili olarak PKK'nın gövde gösterisi yaptığını ifade eden Saadet Partisi lideri Kutan Meclis'i göreve çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, son olarak Erzincan'da şehit edilen askerlerimiz ve son dönemde artan terör olayları ile igili açıklamada bulundu.

Ülkeinin büyük ve uluslararası bir komplo ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Kutan, “Batılı istihbarat güçlerinin ve servislerinin emir ve kumandası altında eylem gerçekleştiren PKK, aziz vatandaşlırımızı da birbirine karşı kışkırtma politikasını sürdürmektedir” dedi.

Terör örgütü PKK'nın gövde gösterisinde bulunduğunu belirten Saadet lideri Kutan, teröre karşı mücadelede de AK Parti iktidarını uyarıda bulunarak şunları söyledi: “Bu ateş mutlaka söndürülmelidir. Biz Saadet Partisi olarak siyasi iktidarı populist politikaları terk ederek netice alıcı ve kalıcı kararlar almaya davet ediyoruz. Bu terör vahşetinin arkasındaki gücü dürüstçe teşhis ve ifşa etmeden terörle mücadele yapılamaz. ABD ile stratejik müttefik olma sevdası devam ettikçe, onlara hala hava ve deniz limanlarımızı kullandırmaya devam ettikçe, AB'ye girme uğruna milli çıkarlarımızı bir kenara bıraktıkça PKK ile mücadele edildiği iddia edilemez. PKK taşeron bir örgüttür. PKK stratejik müttefiklerimizin kucağında büyüyen ve onlara hizmet eden bir terör timidir”

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ BU HAİN KOMPLOYU BOZACAKTIR

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan yaptığı yazılı açıklamada şu görüşleri dile getirdi: “Yüreğimizin yanık olduğu, evlatlarımızın şehadet haberlerinin peş peşe geldiği bu acılı günlerde, bizi çepçevre saran kuşatmadan ruhumuzu,beynimizi ve yüreğimizi kurtararak milli duruşumuzu sergilememiz ve komplonun bir parçası olmamaya özen göstermemiz gerekmektedir. Unutulmasın ki PKK saldırıları ile ülkemizin temiz,vatan ve devletine sadakatle bağlı Kürt kökenli kardeşlerimizin hiçbir ilgi ve alakası yoktur. Bu ülkede etnik bir kavga yoktur, olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır. PKK'nın kanlı eylemlerinde Kürt kökenli kardeşlerimizin asker evlatlarının da şehit edildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle kargaşa ve gerginlik oluşturarak milletimizin evlatlarını birbirine karşı kışkırtmaya çalışan ajanlara ve provakatörlere asla müsamaha edilmemelidir. Türkü ile Kürdü ile biz bir tek milletin evladıyız. Kardeşiz,dindaşız… Ancak ele ele verdiğimiz takdirde bu hain komployu ülkemiz ve milletimiz aleyhindeki emperyalist işbirliğini boşa çıkarabiliriz.”

Recai Kutan yürekleri derinden yaralayan terör belasına karşı TBMM'yi de göreve çağırarak şöyle konuştu; “Bu yangının söndürülmesi, bu belanın def edilmesi için TBMM'ni de göreve çağırıyoruz. Mecliste bir çok ihtisas komisyonu olmasına rağmen hala 'Terörle Mücadele Komisyonu 'kurulmamıştır. Terörün nedenleri,iç ve dış kaynakları ve bunlara karşı mücadelede alınması gereken tedbirleri araştıran kalıcı bir komisyon kurulmalıdır. Bu komisyon Üniversiteleri, akademik kurumları,sivil toplum kuruluşlarını dinleyerek, araştırmalar yaptırarak çözüm önerileri geliştirmelidir. Bu vesile ile Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor , kederli ailelerine Allah'tan sabır niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*