Kutan: Milli ve manevi ahlaki değerlerimiz tahrip ediliyor

Kutan: Milli ve manevi ahlaki değerlerimiz tahrip ediliyor.11054
  • Giriş : 08.06.2008 / 21:55:00

Recai Kutan, Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Bizi biz yapan, bizi güçlü yapan milli ve manevi ahlaki değerlerimiz, her geçen gün tahrip ediliyor'' dedi.

Recai Kutan, Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye Yeşilay Derneği'nin araştırmasına göre, gençlerin alkol kullanma yaşının 11'e, uyuşturucu kullanma yaşının ise 12'ye düştüğünü söyledi.

Kutan, şöyle devam etti:

''Bizi biz yapan, bizi güçlü yapan milli ve manevi ahlaki değerlerimiz her geçen gün tahrip ediliyor. Gazeteleri ve televizyonları takip ediyorsunuz. Gün geçmiyor ki annesini kesen, ailesini katleden bir gencimiz olmasın. Bu gençler bizim evlatlarımız. Ne oldu da böyle birdenbire azılı katil haline geldiler? Özellikle Türkiye'yi yanlış yönetenlere diyoruz ki, 'Tehlikenin farkında mısınız?' Vakti zamanında ne deniyordu? Cennet anaların ayağının altındadır. Şimdi analarını hiç çekinmeden, acımadan, saçından tutup kesen üniversite talebesi kızlarımız yetişmeye başladı. Milli görüş 40 yıldır bağırıyor ve 'önce ahlak ve maneviyat' diyor. 'Türkiye'nin en büyük zenginliği topu tüfeği değil, tankı değil, yetişmiş, imanlı gencidir' diyor. Ama o gençlik maalesef elden gidiyor.''

Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsü düzenlemesinin iptaliyle ilgili kararını da eleştiren Kutan, şunları kaydetti:

''9 adam biraraya geldi, dedi ki 'Biz bu değişikliği kabul etmiyoruz.' Bunun anlamı şu, artık diyor ki 9 kişi 'Bizim kabulümüz olmadan, bizim onayımız olmadan siz hiçbir Anayasa Değişikliği yapamazsanız.' Buna yetkileri yok. Bu demokrasiye açıkça müdahale ama pervasızca yaptılar. Anayasa Mahkemesi üyelerinin davranışlarını biz parti olarak tenkit ettik. Kusur sadece onlarda değil ki. Kusur elbette AKP'de, iktidarda aynı zamanda.''

Bu arada Kutan'ın açıklamalarından önce, gündemde yer alan siyasal konuların konuşulması sırasında eski Tokat Belediye Başkanı Nizamettin Aydın söz aldı.

Partinin delegesi olduğunu söyleyen bir kişi, konuşmasının ardından kürsüye yaklaşarak Aydın'a tepki gösterdi. Bu sırada salondaki kimi partililerle bu kişi arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Daha sonra bu kişi salondan çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious