Kutan: Parti kapatılmasına karşıyız

Kutan: Parti kapatılmasına karşıyız.11696
  • Giriş : 06.07.2008 / 21:08:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Partilerin kapatılmasına yüzde yüz karşıyız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kutan, Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığının 3. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı için AB'nin adeta bir ''kara sevda'' olduğunu savundu.

Recai Kutan, ''İllaki 'AB'ye gireceğiz' diyorlar. Bana da soruyorlar, 'AB'ye girilsin mi girilmesin mi, sizin görüşünüz nedir?' diye. Bizim görüşümüzden ziyade bunlar bizi alacaklar mı almayacaklar mı, önce ona bakmak lazım'' diye konuştu.

AK Parti'nin kapatılması ile Ergenekon soruşturmasının Türkiye'nin baş köşesine oturtulduğunu belirten Kutan, şöyle devam etti:

''Biz partilerin kapatılmasına yüzde yüz karşıyız. Eğer teröristlerle işbirliği yapmıyorsa, ülkenin bölünmesini sağlamıyorsa hiçbir parti kapatılmamalıdır. Parti kapatmanın ne olduğunu en iyi biz biliriz. Partimizin ambleminde 5 yıldız var. Bunlardan dördü kapatılan partileri diğeri ise Saadet Partisi'ni temsil ediyor. Partileri millet kurar, millet sandıkta ortadan kaldırır. Tabi biz bu meselede yanlışları kabul ediyoruz da AK Parti'nin bu meselede suçu yok mu?''

Recai Kutan, Ergenekon Soruşturması hakkında ise şunları söyledi:

''Bugüne kadar emsalini görmediğimiz bazı uygulamalar oldu. İki emekli orgeneral, bazı generaller ve bu arada bazı siviller gözaltına alındı. Biz her zaman doğrudan, haktan yanayız. Ellerinde çok ciddi belgeler olmadan iki emekli orgenerali gözaltına almak, pek küçümsenecek bir şey değil. Onun için iddialar ortaya çıksın, belgeleri görelim, değerlendirmelerimizi yapacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious