Kutan: PKK'ya hemen darbe lazım

Kutan: PKK'ya hemen darbe lazım .6892
  • Giriş : 03.11.2007 / 13:21:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, “Bu kanlı terör örgütü PKK'nın hak ettiği cevabı alması için gereken tüm önlemlerin alınmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kutan, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok tehlikeli olayların cereyan ettiği, terörün tırmandığı bir dönemden geçtiğini söyledi. Kutan, “Türkiye tarihinin en büyük iç ve dış tehditleriyle karşı karşıyadır” dedi.

TBMM tarafından kabul edilen tezkere ile hükümete, “sınır ötesi operasyon” yapma yetkisinin verildiğini anımsatan Kutan, bu konuda somut bir gelişme olmadığı gibi ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'nin verdiği 72 saatlik sürenin üzerinden 15 gün geçtiğini kaydetti. Rice'ın dün Türkiye'ye geldiğini anımsatan Kutan, şunları söyledi:

“Niçin ve ne yüzle geliyor? Kimin çıkarları için ve kimin hesabına geliyor? Ortadoğu'da, Irak'ta akan kanın sorumlusu Rice'dır, Bush'tur ve artık herkes biliyor ki terörün arkasında ABD vardır, ırkçı emperyalistler vardır. Rice'ın gelişi Türkiye'yi bir süre daha oyalamaktan öteye bir değer taşımayacaktır.
Ülkemize yönelik saldırıyı def etmek ve terörün kökünü kazımak maksadı ile sınır ötesi operasyon hakkımızı kullanmak için bir dış güçten icazet almamıza gerek yoktur. PKK kamplarına yönelecek operasyonlar ve sınır güvenliğinin sağlanması elbette gereklidir. Biz ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden bu kanlı terör örgütünün hak ettiği cevabı alması için gereken tüm önlemlerin alınmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Terör örgütü PKK'nın bir “Kürt meselesi” olmadığını vurgulayan Kutan, “şer üçlüsü” olarak nitelediği ABD, AB ve İsrail'in desteği olmadan terör örgütü PKK'nın ayakta kalamayacağını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine de değinen Kutan, “Türkiye'yi kana bulayan, terör örgütünü destekleyen ABD'nin Türkiye'nin stratejik ortağı olamayacağını ve Başbakan'ın BOP eş başkanlığından ayrılması” gerektiğini söyledi.

Kutan, öğrencilerin Kuran-ı Kerim eğitimi almalarında var olan yaş sınırlamasına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, bu konunun 4-5 yıldır gündemde olduğunu kaydetti. Kutan, “Özellikle AKP'nin iktidara gelmesinden bu yana yüreğimizde bir yaradır. İktidara gelirken, bu konularda aziz milletimize kesin olarak söz vermiş olan AKP iktidarı maalesef bu anlamsız, bu insan haklarına aykırı uygulama konusunda herhangi bir adım atmadı. Temennimiz odur ki vakit geçirmeden bu mesele en kısa zamanda halledilsin” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious