Kutlamalar 4 gün 4 gece sürecek

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhuriyet'in 83. yılı nedeniyle yapılacak kutlamalar öncesi hazırlıkları bizzat gezerek denetlemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yoğunlaşan çalışmaları yerinde gören Kadir Topbaş, Bağdat Caddesi'ndeki temizlik çalışmalarına da katılarak caddeyi boydan boya gezdi. Çok sayıda temizlik aracı ile yapılan çalışmaların bütün İstanbul'da devam ettiğini söyleyen Topbaş, vatandaşlardan caddeleri kirletmemelerini istedi.

Cumhuriyet'in 83. yıldönümünün görülmemiş etkinliklerle kutlanacağını belirten Topbaş, "Etkinlikler 4 gün 4 gece sürecek." diye konuştu. İstanbul'da bir ışık cümbüşü oluşturacaklarını da ifade eden Topbaş, "Gelin gibi süsleyeceğiz. Havaifişek ve lazer gösterileri yapılacak. İnsanlar bu kutlamaları akıllarından çıkaramayacak. Vatandaşların da etkinliklere bizzat katılmalarını istiyoruz. Onlar da evlerini bayraklarla süslesin. Biz 3 milyon bayrak astık İstanbul'a." dedi. Bağdat Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla konuşan Topbaş, çalışmalara katılan işçilere de teşekkür etti.

Etkinlikler kapsamında bugün Dolmabahçe sahilinde, denizden 50 metre açıkta kurulan sahnede ışık gösterileri yapılacak. Aynı yerde Kenan Doğulu da konser verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious