Kutlu Doğum kitap fuarı açıldı

Kutlu Doğum kitap fuarı açıldı.13644
  • Giriş : 14.04.2009 / 18:43:00

Kars'ta 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Hz. Muhammed'i (SAV) anlatan kitap fuarı açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kars İl Müftülüğü'nün ve değişik kitap mağazalarının işbirliğiyle açılan fuarda dini kitapların yanında kaset ve CD'ler yer alıyor. Kitap fuarını ziyaret eden İl Müftüsü Hasan Başiş, fuarda bulunan kitapçıları tek tek inceleyerek, kitap okumanın önemine değindi. Başiş, "Bu kitap fuarını açmamızdaki amacımız Kars halkına ve ziyaretçilere buradaki bulunan kitapları tanıtmak. Okuma alışkanlığını kazandırabilmek. Kitap sevgisini halkımıza en iyi şekilde anlatmak ve halkımızı kitapla buluşturmaktır. İşte bu gayeyle bu kitap fuarını açmış bulunuyoruz." dedi.

Başiş, insanların okuma alışkınlıklarının azlığından yakınarak, "Çocuklarımız kendilerini televizyonlarla, internetlerle tatmin etmeye çalışıyor. Ama hemen şunu ifade edeyim ki şu kitaptan daha güzel bir şey bulamayız. İlim öğrenmek için en güzel yol kitap okumaktır. Zaten dinimizin ilk emri de oku'dur." şeklinde konuştu.

Başiş, konuşmanın ardından fuara gelen kişilerle sohbet ederek, kitapçılardan fuara gelenlere indirim yapmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*