Kutlu Doğum şöleni 14 Nisan'da Siirt'te

Kutlu Doğum şöleni 14 Nisan'da Siirt'te.13726
  • Giriş : 04.04.2009 / 18:23:00
  • Güncelleme : 04.04.2009 / 18:36:41

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989'dan bu yana düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Siirt'te 14 Nisan'da başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haftanın açılış programına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılacak.

Siirt Müftüsü Mahmut Gürlen, etkinliklerin konusunun ''insan sevgisinde'' yoğunlaşacağını kaydetti. Toplumun birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Gürlen, ''İslam medeniyeti sevgi medeniyetidir. Bundan herkesin yararlanması gerekir. Bizler vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olması birbirlerini sevmesi ve saygı göstermesini istiyoruz. Bu nedenle elimizden geldiği kadar topluma bu mesajı sunacağız'' dedi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler veren Gürlen, "Hz. Peygamber'i ve O'nun insanlığa takdim ettiği değerleri, İslam'ın aydınlık mesajını doğru ve sahih bilgiler ışığında, seçkin, güvenilir ve alanında güvenilir şahsiyetlerin katkılarıyla vatandaşlarımıza daha etkili ve yaygın bir şekilde anlatmak amacıyla ilk defa Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında, 1994 yılından itibaren de, Peygamberimizin doğum günü olan 14- 20 Nisan tarihi esas alınarak Kutlu Doğum etkinlikleri yapılmaya başlandı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*