Kutluay, evine döndü

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Ülkerspor Basketbol Takımı, A Milli Takımın yıldız basketbolcu İbrahim Kutluay ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı Fenerium Tribünü tarafında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan yıldız oyuncu, tekrar eski yuvasına döndüğü için mutlu olduğunu belirterek, "12 yaşında Sarı-lacivertli kulübe geldim. Başlarda Dereağzı Tesisleri'nde Futbol oynadım daha sonra ailemin de desteği ile basketbola başladım. Tam 14 yıldır bu kulüpte forma giydim. Daha sonra Avrupa'ya gittim. Zaten önceden de söylemiştim Basketbol hayatımı burada noktalayacaktım. Gerçekleştirilen birleşmenin ardından tekrar Fenerbahçe forması giydiğim için oldukça mutluyum" dedi.

Kutluay, imza töreninden sonra yapılan soru-cevap bölümünde yaptığı açıklamada ise hedeflerini şöyle anlattı;

"Fenerbahçe Ülker olarak taraftarlarımıza büyük başarılar armağan etmek istiyoruz. 100. Yılımızda bizde basketbolcular olarak büyük işler yapmak istiyoruz. Taraftarımızın özlediği şampiyonluğu ve başarıya ulaşmak için çalışacağız. Fenerbahçe'nin başarısı için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağım."

Kutluay, Japonya'da gerçekleştirilecek Dünya Basketbol Şampiyonası içinde şöyle konuştu:

"Şu anda her şey yolunda gidiyor. Çalışmalarımız gayet iyi. Takım içinde genç basketbolcular ile tecrübeli arkadaşlar bir aradayız. Uyum içinde çalışıyoruz. Biz tecrübeli arkadaşlara biraz daha fazla görev düşüyor. Genç arkadaşlarımızda aslında tecrübeli ama sadece uluslar arası platformda deneyimleri yok. Bu şampiyonada iyi sonuçlar elde etmek istiyoruz."

"5 YIL DAHA OYNAMAK İSTİYORUM"

İbrahim Kutluay, profesyonel olarak kendisine çok iyi baktığını belirterek, "Fenerbaçe ile 3 yıllık sözleşme imzaladım. Ancak kendime çok iyi bakıyorum. 5 yıl daha Basketbol oynarım. Zamanı ve şartları gelince bunları konuşuruz" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious