'Kutsal Emanetler' ziyarete açılıyor

  • Giriş : 13.09.2007 / 15:27:00

Vakıflar Genel Müdürlüğü ramazan dolayısıyla Türkiye'nin tek hat müzesi olan Türk Vakıf Hat Sanatları Müzesi'ndeki Kutsal Emanetleri ziyarete açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü ramazan dolayısıyla "Kutsal Emanetler"i ziyarete açıyor. Türkiye'nin ilk ve tek hat müzesi olan "Türk Vakıf Hat Sanatları Müzesi"ndeki Kutsal emanetler, 14 Eylül Cuma günü saat 11.30'da düzenlenecek törenle ziyarete açılacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Beyazıd Meydanı'nda bulunan müzenin yerli turistler tarafından pazar ve pazartesi günleri hariç, saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebileceği ifade edildi.

Ayrıca açıklamada, ziyaretçilerin Kutsal Emanetler dışında; Kabe kapısı örtüsü, Kabe iç örtüsü, Makam-ı İbrahim örtüsü, Mekke, Medine, Mina ve Müzdelife konulu minyatürler ve Sultan 3. Ahmet, Sultan 2. Mahmut'un hat yazıları ile Laleli Camii şamdanlarını müzede görebilecekleri belirtildi.

Müzede yer alacak Kutsal emanetler ise şöyle; Hz. Muhammed'e ait olan Sakal-ı Şerif, Saç-ı Şerf, Kabe toprakları, Zıbın-ı Saadetleri, Kuşağı Saadet.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious