Kuveyt, keseyi açtı

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Kuwait Finance House'den, Lübnan'a 1 milyon dolar yardım geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuveyt Türk Katılım Bankasından yapılan yazılı açıklamada, Lübnan'a ulaştırılmak üzere düzenlenen 1 milyon dolarlık bağış çekinin, KFH Genel Müdür Vekili Fawaz Sulaiman Alothman tarafından Kuveyt Kızılayı Genel Başkanı Berjes Hammood Alberjes'e teslim edildiği kaydedildi.

Sulaiman Alothman teslim töreninde yaptığı açıklamada, Lübnan halkına yardım eli uzatmak için bir çok hayır severin birbiriyle yarıştığını belirterek, bu yüksek duyguların Kuveyt halkı arasında sürmesini diledi.

Sulaiman Alothman, konunun şu anda Kuveyt halkının gündeminin tamamını meşgul ettiğini belirterek, Kuveyt Kızılayı'nın bu tip yardım faaliyetlerine dikkat çekti. Kuveyt Kızılayı Başkanı Berjes Hammood Alberjes ise KFH'ın yaptığı yardımdan dolayı minnettar olduklarını ifade ederek, dünyadaki muhtelif ülkelerde hayır projelerinin desteklemesi için KFH ile işbirliği fırsatlarının geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Açıklamada, Kuveyt'in, Lübnan'a bugüne kadar yaklaşık 800 milyon dolar nakdi yardım ulaştırdığı, Kuveyt Kızılayı'nın da kriz başlangıcından bugüne kadar ülkeye bin ton gıda yardımında bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious