Kuveyt Türk halka açılacak

  • Giriş : 19.12.2007 / 16:03:00

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin 57.2 milyon YTL nominal değerli sermayesini temsil eden paylar ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak halka arz edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuveyt Türk, sermayesinin bir bölümünü halka açma kararı doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu yaptı.
SPK'nın onay ermesi durumunda Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., 57.2 milyon YTL nominal değerli sermayesini temsil eden payları, ortakların rüçhan haklarını kısıtlayarak halka arz edecek. 3.5 milyar YTL aktif büyüklüğü ve 355 milyon YTL toplam özsermaye büyüklüğüne sahip Kuveyt Türk, SPK onayının alınmasının ardından 2008'in ilk çeyreğinde İMKB'ye hisselerini kote ederek halka arzı gerçekleştirmeyi planlıyor.
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. sermayesinde Kuwait Finance House yüzde 62, Vakıflar Genel Müdürlüğü yüzde 18, İslam Kalkınma Bankası ile Kuveyt Sosyal Güvenlik Kuruluşu yüzde 9'ar hisseye sahip bulunuyor. Diğer hisselerin toplamı ise sermayenin yüzde 2'sine denk geliyor.

-TORBALI RENK KUTU'DAN DA HALKA ARZ

Bu arada Torbalı Renk Kutu Sanayi ve Ticaret A.Ş. de 1 milyon 200 bin YTL nominal değerli sermayesini temsil eden paylar ile mevcut ortakların elinde bulunan 375 bin nominal değerli paylardan oluşan 1 milyon 575 bin YTL tutarındaki sermayesini halka arz etmek için SPK'ya başvurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious