‘Kuveyt'le olan ilişkilerimiz memnuniyet verici'

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov Kuveyt'le olan ilişkilerden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Temas ve incelemelerde bulunmak üzere Taşkent'e gelen Kuveyt Arap Ekonomik ve Kalkınma Fonu Yönetim Kurlu Başkanı Abdulvahap Ahmet El Bademi'yi kabul eden Cumhurbaşkanı Kerimov, bağımsızlık sonrasında Kuveyt'le başlayan ilişkilerinin iyi düzeyde olduğunu ve gelecek adına umut verdiğini söyledi.

Samimi bir havada gerçekleşen kabulde Kerimov, bu ilişkilerin gelecekte daha da iyi olacağı inancında olduğunu dile getirdi. Fon Başkanı Ahmet El Bademi ise kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek fon olarak her zaman Özbekistan ile daha iyi ilişkiler içinde olmayı arzuladıklarını dile getirdi. Bademi, şimdiye kadar Özbekistan'a verdikleri desteklerinin bundan sonra da artarak devam edeceği sözlerine ekledi.

Arap ülkelerine destek sağlamak amacıyla 1961 yılında kurulan fonun Özbekistan ile olan ilişkileri ise 1997 yılında başladı. Fon, şimdiye kadar Özbekistan 60 milyon dolar kredi desteği sağladı. Fon ilk desteğini taze içme suyu projesi kapsamında 1997 yılında 20 milyon dolarlık kredi vererek sağlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious