Kuvöz yokluğu yüzünden 3 il gezdiler

Kuvöz yokluğu yüzünden 3 il gezdiler.21002
  • Giriş : 18.05.2008 / 22:43:00

Bingöl'de evliliklerinin beşinci yılında tüp bebek yöntemiyle üçüzlere hamile kalan genç kadın, kuvöz sıkıntısı nedeniyle üç ildeki hastanelerden olumsuz yanıt alınca Adana'da doğum yapabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bingöl'de yaşayan ve tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Esra Vural (22), üç ildeki hastanelerde yaptıkları araştırmada kuvöz sıkıntısı olduğunu öğrenmeleri üzerine geldiği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde, üçüz bebek dünyaya getirdi.

Bebekler, burada da yaşanan kuvöz sıkıntısı nedeniyle özel bir hastaneye kaldırıldı. Anne ve bebeklerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Esra Vural'ın eşi Hakan Vural (32), yaptığı açıklamada, 5 yıl önce evlendiği eşiyle çocuklarının olmaması üzerine tüp bebek yöntemine başvurduklarını ve eşinin bu sayede hamile kaldığını söyledi.

Eşinin doğumu için önceki gün Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gittiklerini belirten Vural, "Ancak burada kuvöz sıkıntısı olduğunu öğrendik. Buradan Malatya ve Diyarbakır'daki hastaneleri aradık. Oralarda da aynı sorun olduğunu öğrenince, özel otomobilimle Adana'ya doğru yola çıktık" dedi.

Adana'da çeşitli hastaneleri gezdikten sonra Balcalı'da doğum yapılmasına karar verildiğini ancak burada da yeterli kuvöz bulunmadığını belirten Vural, doğum sonrası yaşanması beklenen solunum yetmezliği nedeniyle bebekler için özel bir hastanede kuvöz temin ettiklerini söyledi.

Eşinin başarılı bir ameliyatla üçüz bebek dünyaya getirdiğini ifade eden Vural, Bingöl'de çalıştığı işyerinin kapanması üzerine geçen hafta işsiz kaldığını, Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nün de duyarlı yaklaşımıyla sorunlarını çözmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Balcalı Hastanesi Doğum Servisi yetkilileri ise doğum servisinde yatan anne Esra Vural'ın sağlık durumunun iyi olduğunu, prematüre doğan bebeklerin de özel hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Özel Çukurova İlgi Kadın ve Çocuk Hastalıkları Merkezi doktorlarından Rıza Talo da, bebeklerin özel solunum cihazına ihtiyaç duyulması nedeniyle hastanelerine sevk edildiğini, bakımlarının sürüdürüldüğünü ve sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious