'Kuyudaki cesede' Başkent'ten savunma

'Kuyudaki cesede' Başkent'ten savunma.7697
  • Giriş : 21.02.2009 / 23:09:00

Zonguldak'ta elektrik direği için açılan çukurda bulunan cesedin, emniyet ve savcılığın yaptığı incelemelerin sonucu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Zonguldak'ta elektrik direği için açılan çukurda bulunan cesedin, emniyet ve savcılığın yaptığı incelemeler sonucu, akli dengesi bozuk bir kişiye ait olduğunun tespit edildiği belirtilerek, ''Yaşanan bu talihsiz olay ile şirketimizin hiçbir ilişkisi ve olayda herhangi bir ihmali bulunmamaktadır'' denildi.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, elektrik direği dikmek için açılan çukura düşen 47 yaşındaki İsmail Sarı'nın hayatını kaybetmesiyle ilgili olayın incelendiği bildirildi.

Karadeniz Ereğli İşletmesi'nin sınırları içerisinde beton direk işini yapan yüklenici firma işçilerinin 19 Şubat'ta 50x180 santimetre ölçülerinde birkaç tane çukur açıldığının ifade edildiği açıklamada, açılan çukurların üzerinin metal plakalarla kapatıldığı ve üzerine taş gibi ağırlıklar konulduğu ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Dün beton direk dikmek üzere açılan kuyulardan birisine gelen yüklenici firma elemanları, kuyunun kapağının açık olduğunu, kuyuda bir kişinin hareketsiz olarak baş aşağı yattığını görmüş ve durumu acilen emniyet yetkililerine bildirmiştir. Emniyet yetkililerinin ve savcılığın yaptığı incelemelerde, kuyuda bulunan cesedin akli dengesi bozuk (şizofren) bir kişiye ait olduğu, kuyunun metal kapağının ve üzerine konulan ağırlığın kuyunun kenarında mevcut olduğu tespit edilmiştir.

Direk dikme işi için açılan kuyuların kapakları açık bırakılmamıştır. Gönderilen fotoğraflarda da görüleceği üzere, çalışmanın yapıldığı sırada direk dikilecek iki kuyunun içleri temizlenmek üzere yüklenici firma elemanları tarafından açılmıştır. Diğer tüm kuyuların üzerinde metal kapaklar ve ağırlıklar mevcuttur.

Yaşanan bu talihsiz olay ile şirketimizin hiçbir ilişkisi ve olayda herhangi bir ihmali bulunmamaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*