Kuyumcuda soygun dehşeti: 2 yaralı

Kuyumcuda soygun dehşeti: 2 yaralı.8144
  • Giriş : 26.03.2008 / 21:46:00

İzmir'in Buca İlçesi'nde, yüzlerini gizleyen kimliği belirsiz iki kişi, soygun yapmak için girdikleri kuyumcu dükkanında kendilerine direnen Mehmet Ali Öpke ve kardeşi Ahmet Öpke'yi tabancayla yaralayıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Buca İlçesi'nde, yüzlerini atkı ve kapüşonla gizleyen kimliği belirsiz iki kişi, soygun yapmak için girdikleri kuyumcu dükkanında kendilerine direnen Mehmet Ali Öpke ve kardeşi Ahmet Öpke'yi tabancayla yaralayıp kaçtı. Öpke kardeşler, kaldırıldıkları hastanede tedaviye alınırken, izlerini kaybettiren soyguncuların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, bugün, saat 19.00 sıralarında, Şirinyer Semti Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki Mehmet Kuyumculuk'ta meydana geldi. Yüzlerini kapüşon ve atkıyla gizleyen kimliği belirsiz iki kişi, vitrindeki altınları toplayıp evlerine gitmek için hazırlık yapan M32 yaşındaki ehmet Ali Öpke ve kardeşi 29 yaşındaki Ahmet Öpke'nin sahibi olduğu kuyumcu dükkanına girdi. Soygunculardan biri, elindeki tabancayla Öpke kardeşleri etkisiz hale getirmek isterken, diğeri de altınları yanında taşıdığı çantaya koymak istedi. Soygun girişimi üzerine kardeşlerden Ahmet Öpke, eline geçirdiği bantlığı fırlatırken, Mehmet Ali Öpke de ruhsatlı tabancasını çıkarıp kendilerini korumak istedi.

VURUP KAÇTILAR

Öpke kardeşlerin kendilerine engel olmak istemesi üzerine saldırganlardan silahlı olan tabancasıyla kurşun yağdırdı. Açılan ateş sonucu Mehmet Ali Öpke göğsünden, kardeşi Ahmet Öpke de karnından vuruldu. soygunu gerçekleştiremeyen zanlılar, yaya olarak kaçararak izlerini kaybettirdi. Yaralı Öpke kardeşler ise olay yerine gelen ambulansla İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mehmet Ali Öpke'nin durumunun ağır olduğu, kardeşi Ahmet Öpke'nin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENİYOR

Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis, kuyumcu dükkanında parmak izi çalışması başlattı, güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı. Kayıplara karışan 1.70 boylarında, 25-30 yaşlarındaki iki saldırganın yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious