Kuyumcudan siyah perdeli soygun

Kuyumcudan siyah perdeli soygun.11537
  • Giriş : 06.05.2009 / 16:22:00

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde, girdikleri kuyumcu dükkanının dış cephesine fark edilmemek için siyah perde çeken zanlılar, oksijen kaynağıyla kasasını açmaya çalıştıkları dükkandan bir miktar altın çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler, gece saatlerinde Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki Merkez Camisi'nin altında faaliyet gösteren Osman Epsileli'ye ait kuyumcu dükkanın dış cephesinde bulunan demir parmaklıkların kilidini keserek, iş yerine girdi.

İş yerinin alarm sistemini de devre dışı bırakan zanlılar, hırsızlık yaptıkları sırada fark edilmemek için dükkanın dış cephesini siyah perdeyle kapattı. Perdeyle dükkanda tadilat yapıldığı izlenimi veren ve içerinin görünmesini engelleyen zanlılar, çevrede hiç kimsenin olmadığını anlayınca yanlarında getirdikleri oksijen kaynağı ve piknik tüpüyle iş yerindeki çelik kasayı açmaya çalıştı.

Kasanın üst bölümünü oksijen kaynağıyla delen zanlılar, kasanın alt bölümündeki kilit kısmını kesmeye çalıştıkları sırada dükkanın yakınlarından geçen polis ekiplerini fark etti.

Bunun üzerine dükkanda tezgahın üzerinde bulunan, aralarında hediyelik takıların ve tamir edilecek ziynet eşyalarının da bulunduğu altınları alan zanlılar, hırsızlık sırasında kullandıkları malzemeleri iş yerinde bırakarak kaçtı.

İş yerinin önünden geçtikleri sırada dükkanın dış cephesinde çekili olan siyah perdeyi görerek şüphelenen polis, dükkanın içerisine girdi. Hırsızlık olayının meydana geldiğini fark eden polis, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

Olay yeri inceleme ekipleri, dükkanda parmak izi çalışması yaptı. Zanlıların kimliğini tespit etmek için deliller elde etmeye çalışan polis, olayda kullanılan oksijen kaynağı, piknik tüpü gibi malzemeleri de emniyete götürdü.

Zanlıların çaldığı altının piyasa değerinin yaklaşık 2 bin TL olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*