Kuyuya düşen çocuk ölümden döndü

Kuyuya düşen çocuk ölümden döndü.10635
  • Giriş : 21.01.2009 / 22:47:00
  • Güncelleme : 21.01.2009 / 23:39:24

İstanbul'da ağzı açık bırakılan su kuyusuna düşen çocuk, ölümden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtfaiye ekiplerinin bir saatliK çalışması sonucu kuyudan çıkarılan çocuk, kazayı kırıklarla atlattı. Çevre sakinleri, kuyunun üzerinin sadece çürümüş bir tahta parçasıyla kapatılmış olduğunu söyledi.

Alınan bilgiye göre olay, Fatih Hacıevhaddin Mahallesi Teyyareci Rıdvan Sokak'ta meydana geldi. İlköğretim öğrencisi Mehmet Karadaş (12) akşam saatlerinde sokakta oynadığı sırada evlerin arasında bulunan boş alandaki su kuyusuna düştü. Yaklaşık 15 metre derinliğinde, 70-80 santimetre çapındaki kuyuya düşen Karadaş, bağırarak yardım istedi. Çevredeki vatandaşların durumu fark etmesi üzerine olay yerine; polis, itfaiye ve sağlık ekipleri çağrıldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, dar olan kuyuya inmekte zorlandı. Bir itfaiye görevlisi beline halat bağlanarak kuyuya indirildi. Kuyuya indirilen itfaiye görevlisi halatı Karadaş'ın beline bağladıktan sonra küçük çocuk halatla çekilerek kuyudan çıkarıldı. Ayaklarında kırıklar oluştuğu belirtilen Karadaş hemen ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı. İtfaiye görevlileri Karadaş'ın çıkarılmasının ardından halatı kuyuya salarak kuyuya inen itfaiye görevlisini de çıkardı. Kuyudan çıkarılan görevli de ambulansa alınarak oksijen verildi.

Kuyuya düşen Mehmet Karadaş'ın dedesi Sabri Çetintaş, torununun kurtarılmasına çok sevindiğini söyledi. Çevre sakinlerinden Mehmet Altay ise 3-4 gün önce kuyuyu fark ettiğini belirterek, "Kuyunun ağzında çürümüş halde bir tahta vardı. Ben de düşen olur düşüncesiyle bu tahtayla iyice kapattım. Mahallenin muhtarına giderek durumu anlattım. O da bir yerleri arayarak konuyu bildirdi. Ancak bugün bu olay meydana geldi. Kuyunun bulunduğu yer daha önce yıkama servisi olacaktı. Ancak belediye yıkmıştı." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*