Kuzen Erdoğan cezaevinde

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın amcasının oğlu Ahmet Erdoğan, ‘dolandırıcılığa teşebbüs ve tehdit’ suçlamasıyla sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kuzen Erdoğan’ın Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Müdürü’nü, okula ait otoparkın işletmesini alabilmek için tehdit ettiği iddia ediliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Halk Ekmek İşletmesi’nde çalışmaya başlayan ve 1800 YTL civarında aylık ücret alan Ahmet Erdoğan, iddiaya göre Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi’ne ait otoparkın işletmesini alabilmek için okul yönetimine 500 bin YTL’nin üzerinde kira bedeli önerdi.

İddiaya göre Ahmet Erdoğan, önerisini kabul etmeyen okul müdürünü tehdit etti. Bunun üzerine okul yönetimi de olaydan adli makamları haberdar ederek şikayetçi oldu. Ahmet Erdoğan ve onunla birlikte hareket eden Müfit Tutumlu cumartesi günü gözaltına alındı.

ADLİYEYE GİZLİCE GETİRİLDİLER

Başbakan Erdoğan’ın kuzeni Ahmet Erdoğan ve Müfit Tutumlu camları siyah renkli bir polis otosuyla Üsküdar Adliyesi’ne getirildi. Zanlılar adliyeye diğer zanlıların sokulduğu kapı yerine otopark kapısından sokuldu. Erdoğan ve Tutumlu savcılık sorgularının tamamlanmasının ardından ‘dolandırıcılığa teşebbüs ve tehdit’ suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Mahkeme her iki zanlıyı da tutuklayıp cezaevine gönderdi.

DHA KAMERASINDAN KAÇAMADILAR

Cumartesi günü Üsküdar çevresindeki elektrik kesintisi nedeniyle adliyede 6 saatten fazla kalan Erdoğan ve Tutumlu, binadan girdikleri otopark kapısından, ancak bu kez birbirlerine kelepçelenmiş olarak çıkarıldı. Kendilerini cezaevine götürecek polis aracına binerken DHA kamerasını gören zanlılar eğilerek ve polislerin arkasına gizlenerek yüzlerini gizlemeye çalıştı. Erdoğan ve Tutumlu Ümraniye Cezaevi’ne götürüldü.

Ahmet Erdoğan’ın babası Muhittin Erdoğan’la Başbakan Erdoğan’ın babalarının kardeş olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious