Kuzenler havuzda boğuldu

  • Giriş : 07.07.2007 / 21:00:00

Manisa'da serinlemek için 2 metre 40 santimetre derinliğindeki olimpik havuza giren amca çocukları Sinan Aydınlık ve Aykut Aydınlık, boğularak yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversiade Olimpiyatları için yapılan havuzun güvenlik kameraları savcılık tarafından incelemeye alındı. Cankurtaranların iki genci suyun altında buldukları öğrenildi. Bazı görgü tanıkları, iki gencin su altında en uzun süre nefes tutma yarışması yaptığını öne sürdü.
Olay bugün saat 15.30 sıralarında Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu'nda meydana geldi. Havanın sıcak olması nedeniyle serinlemek için olimpik havuza gelen iki kuzen 17 yaşındaki Sinan Aydınlık ve 19 yaşındaki Aykut Aydınlık, 2 metre 40 santimetre derinliğindeki havuza girdi. Saat 15.00 sıralarında havuzun temizlenmesi ve günün ikinci bölümüne hazırlanması için havuzda bulunanlar soyunma kabinlerine alındı.
Bu sırada havuzun sağ tarafına gelen üç genç havuzun dibinde iki kişinin hareketsiz durduğunu görerek cankurtaranlar Burak Şahin ve Mehmet Ali Ekin'e bilgi verdi. Cankurtaranlar havuza girerek suyun dibinde yatan Sinan Aydınlık ve Aykut Aydınlık'ı dışarıya çıkardı. Kuzenlere ilk müdahaleyi havuz kenarında cankurtaranlar yaptı. 112 acil yardım ekipleri gençleri hayata döndürmek için çaba sarf etti. Sinan Aydınlık ve Aykut Aydınlık tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak olay yerinde yaşamını yitirdi.
Polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesini aldı. Bazı görgü tanıkları, iki kuzenin öğleden sonra geldikleri havuzda bir süre şakalaştığını, zaman zaman suyun altında nefeslerini tutarak beklediklerini ve dışarıya çıktığını öne sürdü. Cumhuriyet savcısı, güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Cesetler otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Olimpik yüzme havuzuna gelen Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Murat Özel, çalışanlardan bilgi aldı. Özel, olayın üzücü olduğunu söyleyerek, “Her türlü güvenlik önlemi alınıyor. Güvenlik kamerası ile gözlem yapılıyor. İki cankurtaran da havuza girenleri sürekli kontrol ediyor'' dedi.
Olayın duyulmasının ardından havuza gelen Sinan ve Aykut Aydınlık'ın yakınları sinir krizi geçirdi. Polis ekipleri acılı aileyi yatıştırmak için çaba sarfetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious