Kuzey Denizi'nde alarm

Kuzey Denizi'nde alarm.6786
  • Giriş : 10.02.2008 / 17:44:00

İngiltere, Kuzey Denizi'nde bulunan bir petrol platformundan nedeni henüz açıklanmayan "güvenlik alarmı" üzerine, 539 işçiyi tahliye etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Savunma Bakanlığı Kuzey Denizi'nde ortaya çıkan bir tehdit nedeniyle bölgeye helikopterler gönderdi.

İngiliz medyası, Kuzey Denizi'ndeki bir petrol platformu için güvenlik alarmı verildiğini ve 539 işçinin tahliyesi için helikopterlerin gönderildiğini duyurdu.

İNGİLTERE 539 İŞÇİYİ TAHLİYE EDİYOR

İngiltere, Kuzey Denizi'nde bulunan bir petrol platformundan nedeni henüz açıklanmayan "güvenlik alarmı" üzerine, 539 işçiyi tahliye etmeye başladı.

Savunma Bakanlığı, güvenlik alarmının ardından orduya ve sahil korumaya ait 14 helikopterin, İskoçya'nın doğusundaki Aberdeen kentinin 270 kilometre açığındaki "Safe Scandinavia" platformundan 539 işçiyi tahliye etmekte olduğunu bildirdi.

Kraliyet hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamada da, yerel saatle 09.15 (TSİ 11.15) civarında alarm verildiği, işçilerin diğer platformlara naklediği belirtildi. Açıklamada, yangın, gaz kaçağı ya da benzer bir durum olmadığı, yalnızca önlem alındığı ifade edildi. Daha önce bölgeye bomba imha ekibi gönderildiğini duyuran Sky televizyonu, platformda bir patlayıcı aygıt bulunduğu iddialarını aktardı. Savunma Bakanlığı sözcüsü de İskoç polisinin talebi üzerine bir bomba imha ekibinin gönderildiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious