Kuzey Irak sınırındaki askeri hareketlilik arttı!

Kuzey Irak sınırındaki askeri hareketlilik arttı!.9581
  • Giriş : 17.12.2007 / 14:47:00

Sınıra yakın birliklerdeki askerler örgüt elemanlarının geçiş noktalarına sevk ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İkizce Taburu'ndan çıkan askeri araçlar, Mardin istikametine doğru giderken, bazı askeri malzemeler sivil kamyonlarla taşınıyor.

JETLER SESSİZLİĞİ BOZDU

PKK’lı teröristlerin üstlendiği Kandil Dağı ile Irak’ın kuzeyinde yer alan Zap, Avaşin, Hakurk bölgelerine yapılan hava saldırısının ardından bölgede yaşanan sessizlik, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi semalarından bugün geçen 2 Türk savaş uçağı ile bozuldu. Savaş uçakları, İran ve ırak sınırına yakın olan Şemdinli İlçesi semalarında gözden kayboldu.

Irak’ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile Kandil Dağı’nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen terör örgütü PKK’ya ait hedeflerin vurulmasıyla bölgede askeri hareketlilik yaşandı. Hava bombardımanının ardından aynı gece top atışlarının yapıldığı Çukurca İlçesi’nde ise gündüz satlerinde sessizlik hakim oldu. Bölgedeki sessizlik, bugün saat 11.40 sıralarında Yüksekova semalarından geçen 2 savaş uçağı ile bozuldu. Savaş uçakları, İran ve Irak’a sınır olan Şemdinli yönüne doğru giderek gözden kayboldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious