Kuzey Irak Yönetimi'nden PKK'ya karşı ilk somut adım

Kuzey Irak Yönetimi'nden PKK'ya karşı ilk somut adım.7870
  • Giriş : 03.11.2007 / 13:09:00
  • Güncelleme : 03.11.2007 / 13:31:18

Irak'tan PKK'ya karşı ilk somut adım: PKK ile bağlantılı partinin büroları kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin bir yetkilisi, PKK terör örgütüyle bağlantılı bir örgütün bölgedeki ofislerinin kapatıldığını açıkladı.

Reuters'ın haberine göre bölgesel yönetim başkanı Mesut Barzani'nin sekreteri Fuat Hüseyin, PKK terör örgütüyle ilişki içinde bulunan "Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi" adlı örgütün kuzey Irak'taki ofislerinin kapatıldığını belirtti. Yetkili, kapatma gerekçesinin ise "bu partinin faaliyet izni bulunmaması" olduğunu kaydetti.

Terör örgütü yanlısı partinin Erbil, Süleymaniye, Dohuk, Musul ve Kerkük'te ofisleri bulunduğu bildirildi.

Görgü tanıklarına göre Erbil ofisi bugün kapatılırken, Süleymaniye ofisi hala faaliyetini sürdürüyor. Ancak yetkililer, Süleymaniye ofisinin de bugün kapatılacağını belirtti.

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetim daha önce, "bu partinin PKK ile bağlantıları kanıtlanmadığı sürece kapatılmasının söz konusu olmayacağını" belirtiyordu.

Partinin yetkilisi Faik Muhammed Kolbi de bölgesel yönetimin bürolarını kapattığını doğruladı. Kolbi, "Erbil'deki büromuz bugün kapatıldı. Süleymaniye ve Kerkük'te partinin birer bürosu var. Onların da kapatılacağı bize söylendi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious