Kuzey Irak'ta iş yapan Türk firmalarının hangileri?

Kuzey Irak'ta iş yapan Türk firmalarının hangileri? .17734
  • Giriş : 13.11.2007 / 09:55:00

DSP İstanbul Milletvekili Hasan Macit, Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Irak'ta iş yapan Türk firmalarının hangileri olduğunu açıklamasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hasan Macit, Irak'ın kuzeyinde faaliyet gösteren Türk firmalarına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.


Önergesinde, PKK'nın lojistik destek merkezleri arasında Irak'ın kuzey kesiminin ağırlıkla yer aldığı gerçeğinin inkar edilemeyecek bir boyut kazandığını ifade eden Macit, bununla birlikte son yıllarda artan şekilde Irak'ın kuzey kesiminin yeniden inşasında ve her türlü ihtiyacının karşılanmasında büyük çoğunlukla Türk firmalarının rol aldığına dikkat çekti.
Macit, soru önergesinde şu sorulara yer verdi:


'- Kuzey Irak'ta iş yapan, taahhüt altına giren, ortaklık, işbirliği ya da firma kurarak faaliyet gösteren firmalarımızın isimleri ve yaptıkları iş ile ticari hacimleri ne kadardır?


- Değinilen firmalarla sahiplik, iş ilişkisi ya da firma ortaklarıyla akrabalık ilişkisi içinde olan 22 nci ve 23 üncü Dönem Milletvekilleri kimlerdir?


- Irak Devlet Başkanı ve ailesi ile Kuzey Irak yerel yönetiminden Mesut Barzani ve ailesinin Türkiye'de sahibi oldukları, işbirliği yaptıkları ya da ortaklık ilişkisi içinde oldukları firmalar var mıdır? Varsa bu firmaların isimleri nelerdir?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious