Kuzey Irak'ta sel felaketi

Kuzey Irak'ta sel felaketi.19292
  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin özellikle doğu ve güneydoğu kesimlerinde etkili olan sel felaketi, Irak'ın kuzeyinde de etkili oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


3 kişinin de yaralanmasına yol açan sel felaketi nedeniyle yüzlerce kişi evsiz kalırken bölgeye ulaşımı sağlayan köprülerin yıkılması ve toprak kaymasından dolayı ulaşımın ve yardım güçlükle sağlanıyor.

Sel felaketinin en çok etkili olduğu Bile ve Simelan'da oluşan zararları yerinde görmek için bölgeye giden bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı Mesut Barzani burada incelemelerde bulundu. Barzani, ayrıca meydana gelen selden yaşamını yitirenlerin yakınlarının evlerini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu. Barzani'ye çok sayıda vali, kaymakam ve siyasi parti temsilcisinin yanı sıra Maliye bakanı da eşlik etti.

Meydana gelen sel felaketi ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Barzani, selden dolayı yaşanan zararların en kısa sürede karşılanacağını belirterek ilgili kuruluşların bölgeye yardım getirmeye başladığını yaraların sarılmaya başlandığını söyledi. Çoman İlçe Kaymakamı da Barzani'nin bölgede sel felaketine maruz kalan kişilerin zararlarının en iyi şekilde karşılanması için hükümet yetkililerine talimat verdiğini söyledi.

Önceki gün Bile ve Simelan kasabalarında meydana gelen sel felaketinin sonucu 18 kişi hayatını kaybetmiş çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious