Kuzey Irak'taki operasyonun 7. gün bilançosu

Kuzey Irak'taki operasyonun 7. gün bilançosu.15086
  • Giriş : 28.02.2008 / 23:47:00
  • Güncelleme : 28.02.2008 / 23:45:22

Genelkurmay, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya yönelik yürüttüğü kara harekatına ait yeni fotoğraflar yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, PKK'ya karşı icra edilen sınır ötesi harekatın, 7. gününde planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi. Harekata katılan birliklerin dün teröristlerle bir bölgede sıcak temas sağladıkları ve çıkan çatışmada 7 terörist etkisiz hale getirildiği kaydedilerek, başlangıçtan itibaren etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 237'ye yükseldiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: "28 Şubat 2008 günü saat 17.00 itibarıyla, birlikler sorumluluk sahalarındaki arazi arama tarama faaliyetlerine devam etmektedirler. Birliklerimizin sahip oldukları üstün kış teçhizatı ve alınan ilave tedbirler sonucu, personelimiz olumsuz hava koşullarından etkilenmemiştir. Derinlikte belirlenen terörist hedeflerin, Hava Kuvvetleri ve uzun menzilli destek silahları ile ateş altına alınmasına ve birliklerin bütünleme ikmali ve takviye faaliyetlerine gün boyunca devam edilmiştir.

Temas bölgesindeki uçaksavar mevzilerini vuran uçaklarımızın, ayrıca takviye maksadıyla bölgeye girmekte olan bir terörist grubu da etkisiz hale getirdikleri değerlendirilmektedir." Açıklamada ayrıca, harekat esnasında Irak'ın kuzeyindeki altyapının tahrip edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "Bölgede sadece PKK terör örgütünün faydalandığı ilkel altyapı tesisleri kullanılamaz hale getirilmiştir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious