Kuzey Kore füze üstüne füze deniyor

Kuzey Kore füze üstüne füze deniyor.6790
  • Giriş : 04.07.2009 / 10:04:00

Kuzey Kore'nin önceki gün 4 füze denemesi yapmasının ardından bugün yine 3 füze denediği bildirildi. Güney Kore danha sonraki açıklamasında 4 füze denendiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'nin 3 yeni füze denemesinde bulunduğunu açıkladı. Açıklamada, füzelerin Kuzey Kore limanı Wonsan yakınlarında bir üsten fırlatıldığı da kaydedildi.

Güney Kore resmi ajansı Yonhap da, füzelerden ikisinin 500 kilometre menzilli Scud olduğunu duyurdu.

Güney Kore, ilerleyen saatlerde komünist komşusu Kuzey Kore'nin bir füze denemesi daha yaptığını ve bununla birlikte son 24 saat içindeki 4. denemesini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Güney Kore ordusundan yapılan açıklamada, Pyongyang yönetiminin, bu sabah erken saatlerdeki füze denemelerinin sonuncusunu ülkenin doğu kıyılarında yaptığı bildirildi.

Nükleer çalışmaları ve füze denemeleri nedeniyle uluslararası tepkileri üzerine çeken Kuzey Kore, iki gün önce de 4 füze denemesi yapmıştı.

Güney Kore'nin Yonhap haber ajansı, askeri yetkililerden edinilen bilgileri kaynak göstererek, denenen füzelerin Scud füzesi tipinde olduğunu ve bu füzelerin kısa menzilli kabul edildiğini belirtmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*