Kuzey Kore takımı 43 yıl sonra Avrupa'da

Kuzey Kore takımı 43 yıl sonra Avrupa'da.17068
  • Giriş : 05.05.2009 / 22:07:00

Ülkedeki rejim gereği sık sık Amerika'nın hedefi olan Kuzey Kore'nin A milli futbol takımı tam 43 yıl sonra ilk defa bir Batı Avrupa ülkesine gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İngiltere'de 1966 yılında düzenlenen Dünya Kupası'na katıldıktan sonra uzun süre neredeyse yarım asır Batı Avrupa'ya gelemeyen Kuzey Kore A milli Futbol takımı İsviçre'de 12 ile 18 Mayıs günleri arasında kamp yapacak.

2010'da Güney Afrika'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılma yolunda avantaj elde eden Kuzey Kore, İsviçre'de oynayacağı üç ayrı karşılaşma ile maçlarına hazırlanacak. Kuzey Kore milli takımı şimdiye kadar biri İsviçre 2. ligi, diğeri de karma bir takımla olmak üzere iki maçın oynanmasını kesinleştirebildi. Federasyon yetkilileri üçüncü bir maç oynayacak takım da ayarlamaya çalışıyor.

Öte yandan Kuzey Kore'nin yıllar sonra İsviçre'ye gelmesinde O İl Son adlı eski bir FİFA hakeminin önemli rolü bulunuyor. Kuzey Kore Olimpiyat Futbol Takımı'nda forma giyen iki futbolcuyu Basel'e getiren eski hakem uzun süren çalışmaları sonrası ülkesinin milli takımını İsviçre'ye getirebilecek. 2008 Eylül ayında Murat Yakın'ın futbola başladığı takım olan Concordia Basel'e gelen ve her ikisi de 20 yaşında olan futbolcuların uyumu İsviçrelileri de memnun etti. Kuzey Koreli hakem bu yıl yaz aylarından sonra ülkesinden İsviçre'ye yeni futbolcu transferleri olacağını açıkladı. Bu futbolcular arasında şuan Kuzey Kore milli takımı forması giyen isimlerin de bulunduğu kaydedildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*