Kuzu: "Büyükanıt'ın açıklaması şahsi görüşüdür"

Kuzu:
  • Giriş : 30.01.2008 / 12:30:00

AK Parti Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Büyükanıt'ın sözlerini yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Anayasa Komisyonu, başörtüsünün yükseköğretimde serbest bırakılmasını içeren Anayasa Değişikliği teklifini, 1 Şubat Cuma günü görüşecek.

AK Parti ve MHP'li 348 milletvekilinin imzasıyla Meclis Başkanlığına verilen ve Anayasa'nın, ''Kanun önünde eşitlik'' başlıklı 10. ve ''Eğitim ve öğrenim hakkı ve ödevi'' başlıklı 42. maddelerinde değişiklik içeren teklifin görüşmeleri, Komisyonunun yarınki başka bir gündemi nedeniyle 1 Şubat Cuma gününe alındı.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı''nı yarın görüşeceklerini, bu nedenle Anayasa Değişikliği teklifini Cuma günü ele alacaklarını söyledi.

Kuzu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın konuyla ilgili açıklamasının sorulması üzerine, ''Genelkurmay Başkanı'nın görüşleri, şahsi kanaatidir'' dedi.

BÜYÜKANIT NE DEMİŞTİ?

Genelkurmay karargahında Makedonya Savunma Bakanı Lazar Elenovski ile bugün basına açık bir görüşme gerçekleştiren Org. Büyükanıt, "Bu konuda bazı basın-yayın organlarında çıkıyor; 'asker ne düşünüyor?' diye. Türk toplumunun katmanlarında askerin düşüncesini bilmeyen yok. Birşey söylemek malumun ilamından öteye gitmez" diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious