Kuzu kuzu memleketine gitti

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Tarkan, memleketi Rize'de ilk konserini önceki gece verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Pop Müziği'nin megastarı Tarkan, "Avea Tarkan Konserleri"ne 10 yıldır gitmediği memleketi Rize'den başladı. Konser öncesi basın mensuplarıyla birlikte çay toplamak için bir çay bahçesine gideceği ve Ayder Yaylası'na çıkacağı açıklanan Tarkan, bunları yapmayıp konser saatine kadar otelde dinlenmeyi tercih etti.

Rize'ye sevgilisi Bilge Öztürk'le birlikte giden Tarkan'ı taşıyan minibüs basın mensuplarından kaçmak isterken duvara çarptı. Tarkan'ın Rize'deki stadyum konserinde 350 polis ve 100 özel güvenlik elemanı görev yaptı.

Konser başlamasına az kala stadyumun tamamen dolmadığı anlaşılınca bütün giriş kapıları açıldı. Rizeli Tarkan'ın konser vereceği stadyumun dışında pop müziğin yeni yıldızlarından Keremcem'in posterlerinin bulunduğu tişörtlerin satılması da dikkat çekti.

'Size vefasızlık etmişim'

Tarkan, Rize Atatürk Stadyumu'ndaki konserde hemşerilerine, "Şimdiye kadar size vefasızlık etmişim. Bundan sonra siz isteyin, kuzu kuzu geleceğim" diye seslendi. Tarkan sahnede Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsünü seslendirirken seyirciler arasında kavga çıktı. Türküyü kesip hemşerilerine seslenen Tarkan, "Niye kavga ediyorsunuz? Böyle güzel bir türküde kavga edilir mi? Savaşmayalım, sevişelim" dedi. Ancak Tarkan'ın sözü kavgayı bitirmedi.

'Anlamadan da dans ediyorsunuz'

20 bine yakın Rizelinin izlediği konserde Tarkan, güvenlik barikatını geçip sahneye atlayan hemşerileri yüzünden zaman zaman zor anlar yaşadı. Tarkan, "Konser öncesi sizleri gördüm. DJ'in çaldığı yabancı şarkıları anlamadan çok iyi dans ediyordunuz. Benim şarkılarımda nasıl dans edeceksiniz, görelim" diyerek İngilizce albümünden şarkıları seslendirdi.

Kemençeyle horon tepti

Fırtına Deresi'nde yapılması planlanan termik santrala da karşı olduğunu açıklayan Tarkan, "Doğa ve çevreyi bozacaklar. Eğer doğa katledilmeden olursa yapılabilir. Ancak dereler kuruyacak, ormanlar yok olacaksa ben bu santrala karşıyım" dedi.
Konserinde kemençe eşliğinde horon da tepen Tarkan'a Rize plakalı (53) Rizespor forması hediye edildi. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da Tarkan'a teşekkür plaketi verdi ve ibrik hediye etti. Tarkan, koruma ordusu eşliğinde konser alanından ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious