Kyk sonuçları sistemi - Kyk burs sonuçları - Kyk burs başvurusu

Kyk sonuçları sistemi - Kyk burs sonuçları - Kyk burs başvurusu.28263
03.11.2013 / 09:02:38

Kyk sonuçları, kyk.gov.tr adresinden nüfus cüzdanlarındaki TC kimlik numarası ile sorgulanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


KYK sonuçları için kyk.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Resmi adres olan kyk.gov.tr'den bütün bilgiler ayrıntılı olarak sunuluyor.

ÜNİVERSİTELERDEN HABERLER

Anadolu Üniversitesi eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra üstlendiği sosyal sorumluluk projelerine ve bu kapsamda gerçekleştirdiği iş birliklerine devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülen "Yaşam Boyu Destek Projesi" kapsamında 31 Ekim Perşembe günü Ankara 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde "Bakım Programlarında Güç Birliği Tanıtım Programı" gerçekleştirildi. Programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi'nin yanı sıra Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları katıldı.

Ortaklaşa yürütülen projenin önemine değinen Bakan Fatma Şahin konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: "Hakikaten Bakanlığımız adına gerçekleştirilen proje çok heyecan verici. Öncelikle değerli Rektörüme ve bu güzel çalışmada yanımızda olan kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Şahsım ve ülkem adına bu eğitime ihtiyacı olan bütün aileler adına çok hayırlı bir işe beraber vesile olduk. Zamanın ruhunu yakalamak ve ihtiyaçlarımızı iyi belirlememiz lazım. İnsanoğlunun var olduğu süre içerisinde her zaman ihtiyaçları değişmiştir. Çağın getirdiği farklı ihtiyaçlar bugün farklı şekilde tarihteki yerini almıştır ama yeni bir dünya düzenindeyiz. Bugün küreselleşmeyi yaşıyoruz, bugün bilgi ve teknoloji çağını yaşıyoruz. Her türlü nimeti yaşarken değişimi-dönüşümü, kentleşme, göç gibi insan hareketleriyle yeni bir dünya düzeni içerisindeyiz."

Kadın, istihdamda güçlenmeli

"Kadının istihdamda güçlenmesi ve eğitim alanında daha güçlü bir şekilde yer alması gerekiyor." diyen Şahin "Biz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak burada 76 milyonun ihtiyaçlarını belirlemek durumundayız. Bu alanda da büyük gayret içerisindeyiz. Neden bunu yaptık? Çünkü artık kalkınma projesi kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle engellisiyle engelsiziyle herkesin bütün potansiyelini kullandığı bir projedir. Kalkınma hedeflerine ulaşabilmemiz için herkesin ihtiyaç analizini belirlememiz ve gerekli ihtiyaçlarını hayata geçirecek çalışmaları yapmamız gerekiyor. İşte tam da burada özellikle kadının istihdamda güçlenmesi, eğitim alanında daha güçlü bir şekilde yer alması, yeni ihtiyaçlarımızı beraberinde getirdi. Çocuk, yaşlı, engelli bakımı gibi yeni ihtiyaçlar var." şeklinde konuştu.

"Sosyal devlet bütün dezavantajlı grupların ihtiyacını çıkartmaktır"

Ülkemizin yanı sıra dünyanın da artık yeni projelerle gerekli ihtiyaçları daha güçlü bir şekilde nasıl giderebileceklerinin gayreti içerisinde olduğuna dikkat çeken Fatma Şahin konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "2001 yılı itibariyle baktığımız zaman bu sosyal devlet anayasanın bize verdiği bir görevdir. Sosyal devlet bütün dezavantajlı grupların ihtiyacını çıkartmaktır. O yüzden önce mali olarak ihtiyaçları neyse ekonomik ve sosyal desteği hayata geçirmeye başladık. Bugün Bakanlığımız 16 kat daha bütçesini artırmış ve bugün 20 katrilyonu yöneten bir bakanlık olmuştur. Dolayısıyla bizim kurumlarımızın, çocuklarımızın, gelinlerimizin, yaşlılarımızın, mali olarak hiçbir şeye ihtiyaçları yok. Mesele bu parayı nasıl kullandığınla alakalı. Bir taraftan kurumsal olarak engellilerin ve yaşlıların özel bakımlarına özel kurumlarda destek veriyoruz bir taraftan da devlet kurumu olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Diğer taraftan da evde bakım sistemi çok önemli bir konu. Bütün dünyada artık kurumsal bakımdan o geniş huzurevlerinden, büyük rehabilitasyon sisteminden daha küçük ihtisaslaşmış sistemlere geçiliyor."

"400 bin engelliye ve yaşlıya evde bakım hizmeti veriyoruz"

Aile odaklı bakım sistemine dikkat çeken Şahin "Onlara ne kadar çok mali destek verirseniz verin belli bir süre sonra ihtiyaçlarının giderilmediğini, her bir kişinin kendi ihtiyacına göre daha mikro çözümler hayata geçirmemiz gerektiğini görüyoruz. İşte tam da bu ihtiyaçtan dolayı, ayırdığımız mali destekle 400 bin engelliye ve yaşlıya evde bakım hizmeti veriyoruz. Şu anda bu çok önemli bir sayı." diye konuştu. Bakan Şahin ayrıca yaşlıların yaşam kalitelerini arttırabilmek adına onlara asgari ücret verdiklerini de ifade etti. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*