Labirent operasyonu

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

İzmir’de ’Labirent’ operasyonu: 15 bin uyuşturucu hap ele geçirildi, 11 kişi gözaltında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayla ilgili olarak dördü kadın 11 kişi gözaltına alındı. Zanlıları uzun süredir takip eden polisin operasyonu saniye saniye görüntülendi. Zanlıların, uyuşturucu hapları okul önlerinde satmayı planladığı iddia edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri tarafından son dönemin en başarılı uyuşturucu operasyonlarından biri gerçekleşti. ’Labirent’ adı verilen operasyon kapsamında İstanbul, İzmir ve Manisa illerinde önceden belirlenen adreslere eşzamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Polis, 15 bin 240 uyuşturucu hapı satmak için otomobille İzmir’de bir noktaya götüren zanlılara suçüstü yaptı.

Operasyonda R.M., M.B., N.M., T.C., L.G., S.C., E.İ., N.B., V.C., A.C. ve İ.U. gözaltına alındı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramada 15 bin 240 adet ectacsy uyuşturucu hap, 56 gram toz esrar, 109 adet meşe tabir edilen satışa hazır hale getirilmiş paketler halinde esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca,ş 15 adet mermi, 1 adet sahte sürücü belgesi ve uyuşturucu ticaretinde kullanıldığı belirlenen bin 983 YTL ele geçirildi.

Zanlıların çalışma şekillerini içeren organizasyon şeması da belirlendi. Buna göre M.D. ve İstanbul’da yakalanan A.R.’nin İstanbul’dan hapları İzmir’e gönderdikleri, E.İ.’nin depolama işini üstlendiği, T.C.’nin hapların nakliyesini yaptığı, İ. adlı şahsın hapların dağıtım ve tahsilattan sorumlu olduğu ortaya çıktı.

N.M.’nin organizatör olarak çalıştığı, R.M.’nin sevk ve dağıtımı yönettiği, M.B.’nin nakliye işinde olduğu, S.C., İ.U., L.G., V.C., A.C. ve N.B.’nin de sokaklarda uyuşturucu hap satan ’torbacı’ olduklari iddia edildi.

Zanlıların, okulların açılmasıyla birlikte özellikle okul çevrelerinde çocuk ve gençleri zehirlemeyi hedefledikleri belirtildi.

Operasyonla, 15 bin gencin uyuşturucu haptan korunduğunu hatırlatan polis yetkilileri, özellikle bu dönemlerde okul çevrelerinde yaşanacak bu tür olaylara karşı veli ve öğrencileri uyardı. Zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious