Ladin, bu kez Türkiye'yi hedef aldı

  • Giriş : 10.01.2007 / 00:00:00

Ladin’in hazırladığı terör manifestosu Pentagon’u harekete geçirdi. Savunma Bakanlığı çalışanlarına haftada 5-6 kez brifing veriliyor. Buna göre 2007’de Ladin’in hedefi Türkiye!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pentagon bir yandan Irak ve Afganistan’da savaş konusunda çalışma yürütürken bir yandan da El Kaide’ye karşı küresel mücadele için strateji geliştiriyor. Ancak örgütün liderler kadrosu tarafından 11 Eylül sonrasında hazırlanan 20 yıllık terör planı El Kaide tarafından harfiyen uygulanıyor. Ladin ile sağ kolu Zevahiri tarafından hazırlanan manifesto, El Kaide’nin önce Irak ve Afganistan, son olarak da Somali’de etkin rol oynamasının ardından Pentagon’daki brifing salonlarında yankılanıyor.

El Kaide’nin planın 2007 ayağında Türkiye’de laik rejimin devrilmesi ve halifeliğin dönüşüne ortam sağlama amacı var. Son birkaç hafta içerisinde Savunma Bakanlığı uzmanlarına verilen “Uzun Savaş” brifinglerinde bu manifesto masaya yatırılıyor. Haftada 5-6 kez düzenlenen toplantılara katılan Hava Kuvvetleri Generali Mark Schissler, “Bu iş sadece Irak ve Afganistan’la sınırlı değil. Terörle mücadele tüm dünyayı ilgilendiren bir savaş” dedi. Uzmanlar El Kaide’nin planın 2’nci adımını başarıyla uygulamaya koyarak İslam dünyasında internet dahil tüm iletişim kaynakları ile etkisini artırdığını kaydetti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious