Ladin'i vurdular

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

27 kişiyi öldüren "Usame bin Ladin" öldürüldü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşı 45-50

Hindistan’da, son iki yıldır Assam Eyaleti’ndeki köylerde terör estirdiğinden, "Usame bin Ladin" adı verilen fil, önceki gün Guvahati’nin yaklaşık 140 kilometre kuzeyindeki bir tarlada vurularak öldürüldü. Sadece geçen ay 14 kişinin ölümüne neden olan üç metre boyunda ve 45 ila 50 yaşlarındaki dişleri olmayan filin, köylülerin teşhis etmesi sonucu öldürüldüğü belirtildi.

Anında intikam

Yanlış filin vurulduğunu iddia eden çevreciler, hayvanın, ayak izleri, ölçüleri ve "Ladin" olup olmadığının kesinleştirilmesi için gerekli diğer özellikleri tespit edilmeden gömüldüğünü söylediler. Çevreciler ayrıca diğer fillerin öç almak için saldırabileceği uyarısı yaptılar. Önceki gece bir grup filin aynı bölgedeki bir köye girerek evleri talan etmesi bu teoriyi destekliyor.

Çevrecilere göre yanlış fil öldürüldü

"Usame bin Ladin" adı verilen fil Hindistan’ın kuzeyinde bir tarlada vurularak öldürüldü. Öldürülenin başka bir fil olduğunu söyleyen çevreciler, hayvanın "Ladin" olup olmadığının araştırılmadan gömüldüğünü söylediler.

Bilimsel olarak kanıtlanmıştı

NEW Scientist Dergisi’nde kısa bir zaman önce yayımlanan makalede müthiş hafızaları olduğu bilinen fillerin bunu intikam için kullandıklarına yer verilmişti. Bilim adamlarına göre filler, insanların yıllardır kendilerine yaptıkları kötülüklerin intikamını almak için yerleşim yerlerine saldırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious