Ladin'in oğlu babasına 'şiddete son ver' çağrısı yaptı

Ladin'in oğlu babasına 'şiddete son ver' çağrısı yaptı.11656
  • Giriş : 21.01.2008 / 20:37:00

CNN International'a konuşan El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in oğlu, babasına ''şiddete son ver'' çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ömer Bin Ladin, ''Bu bombalar, bu silahlar kimse için iyi değil'' dedi.

El Kaide lideri Bin Ladin'in oğlu Ömer Bin Ladin, Kahire'de kameraların karşısına çıkarak, babasından şiddete son vermesini istedi.

Ömer Bin Ladin, "Babama insanlara yardım etmek ve amaçlarına ulaşmak için başka bir yol bulmasını anlatmaya çalışıyorum. Bu bombalar, bu silahlar kimse için iyi değil" dedi.

Ömer Bin Ladin 14 yaşında Afganistan'daki El Kaide kamplarında eğitim görmeye başladı, ancak daha sonra sivillerin öldürülmesi konusunda babasıyla ters düştü ve örgütten ayrılma kararı aldı.

Ömer Bin Ladin, örgütten ayrıldığı 2000 yılından bu yana babasından haber alamadığını söyledi.

CNN International'a konuşan Ömer Bin Ladin, babasının nerede olduğunu bilmediğini ve yakalanacağına da inanmadığını vurguladı.

Sivillere yönelik saldırılar konusunda babasıyla aynı fikirde olmasa da Usame Bin Ladin'in terörist olduğuna inanmayan Ömer Bin Ladin, Amerikan yönetiminin Afganistan'da Sovyet güçlerine karşı savaşırken babasını "kahraman" olarak gördüğünü söyledi.

Amerikan yönetimini de çifte standartla suçlayan Ömer Bin Ladin, Washington'u geçmişte "savaş" diye tanımladığı mücadeleyi şimdi "terörizm" olarak nitelemesi dolayısıyla eleştirdi.

Ömer Bin Ladin'in hayali ise bugün terörizm deyince ilk akla gelen "Bin Ladin" ismini "barış elçiliğiyle" özdeşleştirebilmek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious