Ladin'in oğlu sığınma talep etti

Ladin'in oğlu sığınma talep etti.11656
  • Giriş : 04.11.2008 / 11:55:00

Ladin'in oğullarından Ömer Bin Ladin'in dün Madrid'deki Barajas havaalanına gelerek, İspanya'dan siyasi sığınma istediği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'in oğullarından Ömer Bin Ladin'in dün Madrid'deki Barajas havaalanına gelerek, İspanya'dan siyasi sığınma istediği belirtildi.

İspanyol El Pais gazetesi, Kahire'den Madrid aktarmalı Kazablanka'ya uçak bileti olan Ömer Bin Ladin'in Madrid Barajas havaalanına geldikten sonra İspanyol makamlara giderek, "barıştan yana olduğunu ve terörizmi reddettiğini" belirttiği ve İspanya'dan siyasi sığınma talep ettiği kaydedildi.

Bin Ladin'in 19 çocuğundan biri olan 28 yaşındaki Ömer'in 52 yaşındaki İngiliz vatandaşı Zaina el Sabah (asıl adı Jane Felix-Browne) ile evli olduğu hatırlatılırken, geçen nisan ayında Kahire'deki İngiliz büyükelçiliği vasıtasıyla İngiliz vatandaşlığı için başvuran Ömer Bin Ladin'in talebinin İngiltere tarafından "kamu içinde kaygı yaratabilecek biri olduğu" gerekçesiyle geri çevrildiği bildirildi.

İspanya'dan talep ettiği siyasi sığınma başvurusuna kısa sürede cevap alacağı söylenen Ömer Bin Ladin'in prosedür gereği havaalanında bekletildiği açıklandı.

Ömer Bin Ladin'in, babası Usame Bin Ladin ile birlikte 10 yıl kadar Sudan'da, daha sonra da Afganistan'da yaşadığı, 11 Eylül saldırıları sırsında Suudi Arabistan'da bulunduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*