Ladin'in öldüğüne dair rapor nasıl sızdı?

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Fransa Savunma Bakanlığı, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldüğüne dair gizli servisin raporunun nasıl sızdığını araştıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada, "L'Est Republicain gazetesinde yayınlanan rapor doğrulamadı. Bakanlık, raporun nasıl sızdığının araştırılmasını istedi." dedi.

Fransa'da bölgesel yayın yapan L'Est Republicain gazetesi gizli servis birimlerine dayanarak verdiği haberde Suudilerin El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in tifodan geçen ay öldüğüne inandığını yazdı. Fransız L'Est Republicain gazetesi, 21 Eylül tarihli raporun resmini yayınlayarak raporun Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Başbakan Dominique de Villepin ile içişleri ve savunma bakanlarına gönderildiğini iddia etti. Gazetede yer alan belgede, "Güvenilir bir kaynak Suudilerin Usame Bin Ladin'in öldüğüne inandığını bildirdi. Suudilerin elde ettiği bilgilere göre Bin Ladin 23 Ağustos'ta Pakistan'de tifodan öldü." denildi.

Raporda, Suudilerin olaydan 4 Eylül'de haberleri olduğu ve resmi açıklama için daha fazla bilgi bekledikleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious