Lamy, Türk Okulu'nu ziyaret etti

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

İngiltere'de İşçi Partisi'nden Tottenham Milletvekili ve Kültür Bakanı Yardımcısı David Lamy, Kuzey Londra'da bulunan Philiphlane Şefkat Türk Okulu'nu ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiltere Kültür Bakanı Yardımcısı David Lamy, 1870 yılında yapılan ve İngiliz Kültür Bakanlığı tarafından koruma altında bulanan tarihi binayı satın alıp eğitim yuvası haline getiren Türk yetkilileri tebrik etti. Harringey Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda toplum güvenliğinden sorumlu Nilgün Canver ile birlikte binayı gezen David Lamy, daha önce bir harabe halindeyken "Şefkat Türk Okulu" adını alarak eğitim yuvası haline getirilen binayı karış karış gezdi.

Axis Education Trust Danışmanı Bekir Çınar tarafından gezdirilen David Lamy, restore edilen binayı görünce okulun açılışına mutlaka davet edilmesini istedi. Okulun yeni bir görünüm kazandığını belirterek şaşkınlığını dile getiren Bakan Lamy, okul haline getirilen binanın yıllarca bölgele boş kaldığını ve toplum için bir utanç olduğunu ifade etti. Okul haline getirilen binanın toplum için büyük kazanç olduğunu anlatan Lamy, okulun açılışının yanısıra Axis Education Trust tarafından bundan sonra yapılacak açılışlara ve aktivitelere kendisinin davet edilmesini istedi.

Okulla ilgili ziyaretçileri bilgilendiren Bekir Çınar ise, eğitim çalışmaları ile alakalı yapılan faaliyetleri aktarırken, kendilerine verilen destekten dolayı David Lamy'e teşekküt etti. Bu arada David Lamy ve Nilgün Canver'e binanın önceki ve yeni halini gözler önüne seren bir video sunumu yapıldı. Yaklaşık 12 yıldır İngiltere'de eğitim faaliyetlerini sürdüren Axis Education Trus, ülke genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious