‘Lan' dedi, canından oldu

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

İstanbul Kavacık'ta iki grup arasında ‘lan’ kelimesi yüzünden çıkan kavgada 20 yaşındaki Uğur Çatlak hayatını kaybederken, yanındaki arkadaşı Ali Gürbüz ise yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay, saat 22.00 sıralarında Kavacık Semti Otağtepe Caddesi'ndeki Orhan Veli Kanık Parkı’nda meydana geldi. Dudullu’da bir tornacıda çalışan Uğur Çatlak ve arkadaşı Ali Gürbüz, parkta sohbet ederken yanlarına kimliği belirsiz 4 kişi geldi. Bu kişiler, iki arkadaşa, ‘Onur hanginiz?’ diye sordu. Kendi isminin sorulduğunu sanan Uğur Çatlak, ‘Benim’ diye cevap verdi. Çatlak’ın yanlış anladığını farkeden arkadaşı, sorulan kişinin ‘Uğur’ değil, ‘Onur’ olduğunu söyledi. Bunun üzerine Uğur Çatlak, ‘Ben değilim’ dedi. Şüpheliler bu kez de gençlere ‘Onur nerede?’ deyince Çatlak, ‘Ben nereden bileyim lan’ şeklinde cevap verdi. ‘Lan’ kelimesine sinirlenen grup ile iki arkadaş arasında tartışma çıktı. Büyüyen tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle birlikte zanlılardan biri bıçağını çıkararak Çatlak'a sapladı. Çatlak, göğsüne aldığı 5 bıçak darbesiyle yere yığılırken, zanlılar olay yerinden yaya olarak kaçtı. Çatlak ve darp edilen Gürbüz, çevredekiler tarafından Sabes Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Çatlak, burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Acı haberi alarak hastaneye akın eden Çatlak'ın yakınları, sinir krizleri geçirdi. Ağabey Şenol Çatlak gözyaşları içinde kardeşinin ‘lan’ dediği için öldüğünü söyledi.

Ali Gürbüz'ün durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Uğur Çatlak'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Polis alınan bilgiler doğrultusunda, kaçan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious