Laptopunu çalan zanlıları yakaladı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Başkomiser Cüneyt Bilen ile komiser yardımcısı eşi Gülden Bilen, dizüstü bilgisayarlarını çalan iki hırsızlık zanlısını suçüstü yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali, 54 nolu peronda akşam saat 19.30 sıralarında meydana geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amiri Başkomiser Cüneyt Bilen(32), Samsun'da düzenlenen hırsızlıkla ilgili sempozyuma katılmak üzere otogara gitti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde komiser yardımcısı olan Gülden Bilen (25) de eşi Cüneyt Bilen'i yolcu etmek için otogardaydı. Bavullarını bagaja yerleştiren Cüneyt Bilen, elindeki laptop çantasını otobüsteki koltukların üzerindeki üst rafa koydu. Bilen çifti daha sonra peronda otobüsün kalkmasını beklemeye başladı. Bu sırada otobüse giren zanlı, Başkomiser Cüneyt Bilen'in rafa koyduğu laptop çantasını alıp otobüsten indi. Durumundan şüphelendiği kişinin çantayı aldığını fark eden Başkomiser Cüneyt Bilen ve komiser yardımcısı eşi Gülden Bilen, çantayı çalan R. E. (11) ile gözcülük yapan S.O.'yu (12) yakaladı.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan zanlılar Çocuk Şubesi ekiplerine teslim edildi. Hırsızlıkla ilgili sempozyuma giderken, kendi laptopunu çalmaya kalkan zanlıları suçüstü yakalayan Cüneyt Bilen, otobüsü kaçırmamak için ifade vermeden Samsun'a gitmek üzere otogardan ayrıldı. Eşinin yerine karakola giderek olayla ilgili ifade veren komiser yardımcısı Gülden Bilen, "Eşim Samsun'a hırsızlıkla ilgili bir toplantıya katılmak üzere gidiyordu. Ben de onu yolcu etmek için gelmiştim. Sürekli bizi gözetlediklerini fark ettik. Hal ve hareketleri gözümüzden kaçmadı. Demek ki onlardan şüphelenmekte haklıymışız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious