Las Vegas’ta Dövüşen İlk Türk

Las Vegas’ta Dövüşen İlk Türk.12033
  • Giriş : 17.04.2009 / 21:19:00

Las Vegas'ta dünya şampiyonluk ön eleme maçı için ringe çıkacak olan Dünya Kıtalararası yarı orta sıklet boks şampiyonumuz Selçuk Aydın, rakibi Said Ouali ile ilk kez göz göze geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

18 Nisan Cumartesi Türkiye saati ile sabah 05:30 civarında ABD'nin Las Vegas kentinde dünya şampiyonluk ön eleme maçı için ringe çıkacak olan Dünya Kıtalararası yarı orta sıklet boks şampiyonumuz Selçuk Aydın, rakibi Said Ouali ile ilk kez göz göze geldi.

Medya ve halkın yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısında tam bir gövde gösterisi yaşandı. Menajer Ahmet Öner'in Kıtalararası altın kemerini iki boksörün eline birden vermesi boksörümüz Selçuk Aydın'ı sinirlendirdi ve kemeri çekip alarak, 'Bu kemer boşta değil sahibi benim ona dokunması için kazanması gerekiyor' dedi.

Maç için çok iyi hazırlandığını belirten rakip Said Ouali'ye Selçuk Aydın, 'Umarım iyi hazırlanmıştır. Ben çok uzun yoldan Türkiye'den geldim. Sevenlerim maçlarımı çok çabuk bitirdiğimden şikayet ediyorlar. Umarım iyi bir maç olur ve benim karşımda on iki raunt dayanabilir' şeklinde konuştu.

Las Vegas'ın ünlü otel ve eğlence kompleksi, aynı zamanda maçın yapılacağı mekan olan Bufalo Bill Arena'da tartıya çıkan sporcular yoğun izleyici önünde tartıldılar. Sporcumuzun oldukça formunda ve moralinin de yüksek olduğu gözlerden kaçmadı. Rahat gözükmeye çalışan Said Ouali'nin oldukça sıkıntı olduğu gözlerden kaçmadı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle sabah 5:30'da başlayacak olan karşılaşmalar Atv Avrupa, Alman Premiere ve ABD Shobox televizyon kanalları tarafından naklen yayınlanacak. Trabzonspor eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da sporcumuza destek olmak amacıyla Las Vegas'a geldi. Trabzonlu genç işadamlarımızdan Kürşat Başkan da sporcumuzu her maçında olduğu gibi burada da yalnız bırakmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*