Lastik patlatma çetesi

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Bingöl'ün Yenişehir Mahallesi'nde 3 gecedir park halindeki lüks araçların lastiklerini patlatan kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler araç sahiplerinin kabusu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özellikle polisin sürekli devriye görevi yaptığı yerler olan Hastane ve İnönü caddelerinde park edilen araçların lastiklerinin patlatılması araç sahiplerinin tepkisine neden oldu.

Hastane Caddesi valilik arkasında güvenlik kamerası olmasına rağmen lastiklerin patlatıldığını belirten araç sahibi Zülküf Demir, polisten bu soruna çözüm getirilmesini istedi. Demir, "Burası Bingöl'ün en işlek yeri, polis 24 saat boyunca bu caddede devriye görevi yapıyor. Ayrıca valiliğe ait güvenlik kamerası da bu caddeyi görüyor. 3 gündür bütün araçların lastikleri patlatılıyor ve henüz bu suçu işleyen kişiler yakalanmadı. Bu kişilerin bir an evvel yakalanmasını istiyoruz" dedi.

Yenişehir Mahallesi Gültepe Sokağı'nda lastik tamirciliği yapan Ramazan Demir, 2 gün içinde kendilerine aynı yöntemle patlatılmış 15 aracın geldiğini belirtti.

Lastiklerin aynı kesici aletle patlatıldığına dikkat çeken Demir, "Bu kişiler elindeki kesici aletle lastiği 6-7 yerden patlatıyor. Maalesef bu patlaklar tamir edilemiyor. Araç sahipleri yeni lastik almak zorunda kalıyor. Piyasadaki en ucuz lastiğin çifti de 250 YTL'den başlıyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious