Lavrov: Saakaşvili görevden ayrılmalı

Lavrov: Saakaşvili görevden ayrılmalı.11781
  • Giriş : 12.08.2008 / 12:45:00

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin görevinden ayrılması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lavrov, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dönem Başkanı Finlandiya'nın Dışişleri Bakanı Alexander Stubb ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, Mosokva'nın Saakaşvili ile görüşmeyeceğini belirterek, Saakaşvili'nin yapacağı en doğru şeyin görevinden ayrılmak olduğunu kaydetti.

Saakaşvili'yi devirme gibi bir niyetlerinin ve planlarının olmadığını ifade eden Lavrov, "Bizim geleneklerimizde birini devirip, yerine başkasını tahta oturtmak yok" dedi.

AGİT ve AB'nin barış önerisinde, bölgedeki yeni barış gücü misyonunda Gürcü askerlerinin bulunması halinde bunu kabul edemeyeceklerini belirten Lavrov, "Eğer barış planı önerisinde Gürcü askerlerinin de bulunması öngörülüyorsa bunu kabul etmemiz çok zor. Artık orada kalamazlar. Barış gücü askerleri olarak birçok ayıba imza attılar" ifadesini kullandı.

Saakaşvili'ye artık hiçbir güvenlerinin kalmadığını söyleyen Lavrov, Gürcü yönetiminin işlediği suçların Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'nda gündeme getirilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*