Lazaroni taraftarı memnun etmek istiyor

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Kayserispor maçının çok önemli olduğunu, her maçı final havasında oynayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri'ye hareket etmeden önce basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Lazaroni, takım olarak iyi durumda olduklarını, kendisinden çok taraftara hoş gelecek bir Futbol oynatmak istediklerini söyledi. Kayseri maçının bir başlangıç maçı olması nedeniyle önemli olduğunu belirten Lazaroni, "Yarın ki maça hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Akıllı ve yetenekli savaşçılarımızı sahada görme imkanımız olacak. Rakibimiz iyi takım. Önemli futbolcuları var. Ama bizim de önemli oyuncularımız var. İyi mücadele olacağını düşünüyorum." dedi.

Yeni transfer Marcelinho'yu Kayseri maçında sahada görmek istediğini ifade eden Lazaroni, şöyle konuştu: "Marcelinho yeni geldi. Takımla birlikte üç idman yaptı. Takıma adaptasyonu hızlandırmaya çalışıyoruz. Teknik kapasitesi yüksek, uluslararası düzeyde bir futbolcu. Kendisini iyi hissetmesini istiyorum. Kariyerinde yeni bir başlangıç olacak. İstekli olduğunu görüyorum. Ondan çok şey bekliyorum ve de güveniyorum."


Transfer edilecek futbolcularda gecikmeler olduğunu kaydeden Lazaroni, "Fatih Tekke'nin gidişi benim için sürpriz oldu. Yeni transferler takıma geç katıldı. Marcelinho dahil son alınan üç futbolcu UEFA'da oynamayacak. Ama lig maçlarında onları görme imkanımız olacak. Gündemimizde kaleci transferi yok. Ligde ve UEFA'da mevcut kalecilerimiz Jefferson, Tolga ve Ahmet ile yolumuza devam edeceğiz. Kaleci dışında yapılması gereken transferimizi henüz tamamlamadık." şeklinde konuştu.

Kendisinin işler iyi gitmeyince zaman zaman üzüntülü olduğunu da vurgulayan Lazaroni, "Ben işimi yapıyorum. Ama bugün çok pozitif düşünüyorum. Benim istediğim çok da önemli değil, taraftarın istediği önemli. Taraftarın istediği bir takımı oluşturmak için çalışıyorum. Şu anda tek düşüncem Kayserispor maçı. Bütün takımlara saygı duyuyorum. Ama rakip kim olursa olsun sahaya çıktığımızda bizim kendi oyunumuzu oynamamız önemli. Diğer takımlar beni ilgilendirmiyor."dedi.

Elindeki futbolculara göre sistem oluşturduğunu da hatırlatan Lazaroni, "Bütün sistemler elimdeki oyunculara bağlı. Hep birlikte hücum, aynı şekilde de defans anlayışı istiyorum. Herhangi bir sistem endişem yok. Takımım her gün daha iyiye gidiyor. Şu anda tam hazır diyemem. Yarın hazır olmak isterdim. Ama her maç final havasında geçecek. Bizim için yarın iyi bir başlangıç olması gerekiyor." diye konuştu.


Sakatlığı nedeniyle Kayserispor maçında oynama ihtimali zayıf olan Yattara konusuna da değinen Lazaroni, "İbrahim Yattara'nın kasığında ufak bir problemi var. Kayseri kadrosuna dahil edeceğim. İyileşirse oynatabilirim." şeklinde açıklamada bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious