Lazboard'cular, Snowboard'cuları dize getirdi

Lazboard'cular, Snowboard'cuları dize getirdi.19477
  • Giriş : 23.02.2008 / 21:44:00
  • Güncelleme : 23.02.2008 / 21:41:04

Rize'nin İkizdere ilçesinde ''Lazboard'' adını verdikleri tahtalarla kayak yapan Meşeköylüler ile profesyonel snowboardcılar, ''Lazboarda Karşı Snowboard'' yarışmasında karşı karşıya geldiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize Belediyesi ile Red Bull işbirliğiyle Meşeköy'de yapılan yarışmada, uzun yıllardır "lazboard" ile kayak yapan köylülerden seçilen 5 kişi, profesyonel snowboardcı 5 kişi ile birebir eşleşerek, oluşturulan parkurda 3'er kez yarıştılar.

Karın yumuşak olması nedeniyle zaman zaman zorlanan ve "Lazboard" ve snowboardlarından düşen kayakçılar, yine de kalkarak yarışı bitirmeyi başardılar.

Ancak bazı yarışmacılar yarış sonunda hafif sakatlık geçirdiler. Yarışı 11'e karşı 4 ile "lazboard"la kayan Meşeköylüler kazandı.

Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreni ile birinci gelen Meşeköylüler'e Rize Valisi Kasım Esen, İkizdere Kaymakamı Emre Çınar ve İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köse tarafından sembolik altın işlemeli "lazboard tahtası" ve snowboard takımı, ikinci gelen snowboard ekibine ise gümüş işlemeli "lazboard tahtası" hediye edildi.

Ödül töreninin ardından bütün yarışmacılar ve köylüler birlikte dostluk kayağı yaptılar.

Yarışmanın bölgenin tanıtılmasına katkı sağlamak için düzenlendiği, gelecek yıllarda da geniş kapsamlı olarak yapılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious