LC Waikiki'yi bu e-posta kızdırdı

LC Waikiki'yi bu e-posta kızdırdı.14473
  • Giriş : 29.10.2007 / 18:51:00

Tema Mağazacılık, bünyesindeki LC Waikiki elektronik posta ile dolaşan bir haberin izlerini silmek için çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tema Mağazacılık, bünyesindeki LC Waikiki, markasını karalamaya yönelik yapıldığını açıkladığı elektronik posta bildirisinin izlerini silmek ve Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine bağlılığını göstermek için bu kez gazetelere "Cumhuriyet Bayramı'nı kutlama" ilanı verdi

Geçen hafta 40 bin civarında kişinin elektronik posta kutusuna gelen LC Waikiki'yi Leyla Zana'nın satın aldığı, ürünlerin parasının da terör örgütüne gittiği yönündeki e-maili yayanlara yönelik yasal işlem başlatan Tema'nın bir yetkilisi "İlandan pazartesi günü İzmit bayimizin uyarısı ile haberdar olduk. Bunu yapan tespit edilmeye çalışılıyor" dedi.

Yaşanılanların satışlara şu ana kadar bir zarar vermediğini belirten yetkili, "Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılığımızı göstermek için de bugün ilanlarla bayramımızı kutluyoruz" dedi.

Danone de iftiraya uğramıştı

Önceki yıllarda Fransız yoğurt ve puding markası Danone ve Polonez Sucukları da internetten iftiralara uğramıştı. Danone, "ürünlerinde çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkileyecek maddeler katıldığı, bu yüzden satın alınmaması" gerektiği yönünde karalama kampanyasına, Polonez Sucukları da "ürünlerinde domuz eti kullanıyor" iftirasına maruz kalmıştı. Kampanyayı rakiplerinden birinin başlattığını ortaya çıkaran Polonez, karşı kampanya ile satışlarında yüzde 37'lik artış yakalamıştı.

REFERANS

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious