Le Bron James 'yok artık' dedi

Le Bron James 'yok artık' dedi.18932
  • Giriş : 24.04.2008 / 15:07:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 12:10:05

NBA'de haftanın en çok konuşulan pozisyonu. Smaça giden LeBron James'i sert bir darbeyle yere indiren Wizards'lı Brendan Haywood diskalifiye edildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


NBA'de aradan 2 gün geçmesine rağmen Cleveland Cavaliers-Washington Wizards maçı konuşulmaya devam ediyor.

Maçın 3.çeyreğinde Cleveland'ın yıldız basketbolcusu LeBron James, aldığı pasın ardından Wizards potasına smaça kalkmıştı.

Ancak LeBron'un yere inişi uzun sürmedi. Çünkü yıldız basketbolcu, Wizards'lı Haywood'un darbesiyle bir anda kendini yerde buldu.

Havadaki rakibini sert bir şekilde iten Haywood, LeBron'u foto muhabirlerinin tam ortasına uçurdu.

Sert zemine çakılan LeBron, centilmenliğini bozmadı, ancak coach Mike Brown çileden çıktı. Yıldız basketbolcusunu koruyan ve hakemlere tepki gösteren Brown, diskalifiye oldu.

Olayın baş sorumlusu Wizardslı Brendan Haywood da, hakemlerin motintörden pozisyonu bir kez daha izlemesinin ardından diskalifiye olmaktan kurtulamadı.

Yere çakılan LeBron James soğukkanlılığını korurken, rakibine saygı duyduğunu ve kendisini koruyan hocasına teşekkür ettiğini söyledi.

Maçın hemen ardından diskalifiye edilen Cleveland koçu Mike Brown pozisyonla ilgili olarak 'James'e adeta şut çeker gibi vurdu' dedi.

Olayın mimarı Haywood'un cevabı oldukça ilginçti.

'Yapma Mike. Onun adı LeBron James, LeBron Brown değil ki. Çocuğun değil o. Bu kadar koruma'

Doğu Konferansı'nda Cleveland Cavaliers, sahasında Washington Wizards'ı 116-86 yenip, seride 2-0 öne geçmiş, LeBron James 30 sayı, 12 asist ve 9 ribauntla maçın yıldızı olmuştu.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious