Le Guen G.Saray ile anlaştı

Le Guen G.Saray ile anlaştı.14149
  • Giriş : 28.05.2009 / 10:29:00

Pariste başkan Adnan Polat ve Haldun Üstünel ile el sıkışan Fransız çalıştırıcı tek şartını da Galatasaraylılara sundu ve kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel'in Paris'te görüştüğü Paul Le Guen, Galatasaray ile her konuda anlaştı. Cumartesi akşamı oynanacak Sivasspor maçı sonrası teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıracak olan sarı kırmızılılar, takımı Fransız çalıştırıcıya emanet edecek.

Hafta başında Paris'e çıkarma yaparak Le Guen ile masaya oturan Polat ve Üstünel ikilisi, tecrübeli hocayla her konuda el sıkıştı. Paris Saint Germain ile son maçına çıktıktan sonra İstanbul'a gelecek olan Le Guen ile 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak. Fransız teknik adam yıllık 2 milyon Euro alırken, ısrarla gelmesi için şart koştuğu yardımcısı antrenör Yves Colleru'yla birlikte görev yapacak.

RAPORU BEKLENİYOR

Sarı kırmızılı yönetim, UEFA Avrupa Ligi vizesi alınması halinde sezonu ön eleme oynayacağı için erken açacak. Bu nedenle Le Guen'in işini çabuk bitirip, takımı daha iyi tanımasını sağlamayı planlayan Galatasaray idarecileri, hocalarının raporu doğrultusunda da hemen transfer çalışmalarına başlayacak.

Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, ekibiyle gelme şartı karşılığında anlaştıkları Le Guen için, "Bize ilk söylediği şey, kendi antrenörüyle çalışmak istediğiydi. Hiç düşünmeden kabul ettik. Yeni hocamıza güveniyoruz. Heyecan duyan bir yapısı var. Kendisinin hemen takımı tanıması için hiç zaman kaybetmedik. Raporunu bekleyeceğiz ve ona göre biz de rotamızı belirleyeceğiz. Antrenörümüz Colleru'yla birlikte takımdaki eksiklikleri belirleyecekler. Çalışma ve kamp programı şekillenecek. İstediği oyuncularla hemen temasa geçeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*