Lebron Raymone James kimdir?

Lebron Raymone James kimdir?.9817
  • Giriş : 31.03.2008 / 00:00:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 08:56:32

Lebron Raymone James kimdir? İşte Lebron'un kısa özgeçmişi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lebron Raymone James, (d. 30 Aralık 1984), şu anda NBA'in Cleveland Cavaliers takımında oynamakta olan Amerikan profesyonel basketbolcu.

 

Kendisine "King James" (Kral James) ve "The Chosen One" (Seçilmiş Kişi) lakapları takılan James, henüz lisede iken geleceğin NBA yıldızlarından birisi olarak gösterilmişti ve Ohio'da üç kez "Bay Basketbol" seçilmişti. 18 yaşındayken, 2003 NBA Draftı'nda Cavaliers tarafından seçildi.

 

Henüz NBA'de oynamaya başlamadan, Nike firması ile 90 milyon dolarlık bir ayakkabı kontratı imzaladı. Ardından da, NBA'de birçok "en iyi genç oyuncu" rekoru kırdı. İlk yılında, NBA Yılın Çaylağı Ödülü'nü kazandı ve bu sezonu takip eden üç sezonda da All-Star'a ve NBA'in en iyi takımına seçildi. Takımı Cavaliers'ın 2006 ve 2007 sezonlarında art arda iki kez playoff'a kalmasında önemli rol oynamıştır. 2007 playofflarında, takımı Cavaliers, 1992'den beri ilk kez Doğu Konferans Finali'ne ve tarihinde ilk kez de NBA Finalleri'ne çıkmıştır ve Amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olan Michael Jordan'ın rekorlarından bazılarını kırmıştır..(en genç allstar mvpsi,en genç sayı kralı ve en genç all-star bunlardan bazılarıdır.)

 

James, 2004 yılında Atina'da bronz madalya kazanmış olan Amerika Birleşik Devletleri Millî Basketbol Takımının bir üyesidir. Ayrıca 2006 sezonunda NBA En Değerli Oyuncu Ödülü oylamasında ikinci olmuştur.All-star 2008'de de MVP (En Degerli Oyuncu) ödülünü almyayı başarmıştır.All Star 2006'da da MVP olmuştur.Bu arada 2008 sezonunda 30 sayı 7 asist 7 ribaund ortalamsını geçen 3. oyuncu olmuştur. 2,03 boyunda bir oyuncu için son derece güçlü bir fiziğe sahiptir.Kilosuna ve kalınlığına rağmen inanılmaz bir sıçrama yeteneği vardır , parmakları son derece hassastır cok zor pozisyonlardan inanılması güç sayılar bulabiliyor.Ayrıca smaç konusunda NBA'in en dominant bir kaç oyuncusundan biridir. Genel olarak bakıldığında hücüm da NBA'in en dominant oyuncularındandır.Son derece yaratıcı bir oyun zekasına sahiptir , takım arkadaşlarını oyuna katma konusunda da oldukça başarılıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious