Lehmann milli takımı bıraktı

Lehmann milli takımı bıraktı.18785
  • Giriş : 08.08.2008 / 20:37:00

Arsenal'den Alman Birinci Ligi takımlarından VfB Stuttgart'a transfer olan Alman milli takımının kalecisi Jens Lehmann (38), milli takım kariyerini noktaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere Premier Ligi takımlarından FC Arsenal'den Alman Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından VfB Stuttgart'a transfer olan Alman milli takımının kalecisi Jens Lehmann (38), Milli Takım kariyerini noktaladı.

Alman Futbol Federasyonunun internet sayfasında yer alan haberde, Lehmann'nın Alman Milli Takım teknik direktörü Joachim Löw ve Alman Milli Takımı kaleci antrenörü Andreas Köpke ile görüşme yaptığı ve bu görüşmede Lehmann'ın Milli Takım kariyerine son verdiği yönünde birlikte karar verdikleri belirtildi.

Löw, çok olumlu bir görüşme olduğunu ve Lehman'ın Alman futbolu için çok şey yaptığını belirtti.

Haberde, Lehmann'ın, bir yıl sonra VfB Stuttgart ile yeniden sözleşme imzalayacağı veya Futbol oynayacağı yönünde bir garanti veremeyeceğinden dolayı Löw ve Köpke'ye milli takımda kendisiyle ilgili plan yapmamaları yönünde bir teklifte bulunduğu kaydedildi.

Alman milli takımında çok güzel bir dönem geçirdiğini ifade eden Lehmann, özellikle 2006 Dünya Kupası'nın kendisi için çok özel bir olay olduğunu belirtti.

Alman milli kaleci olarak 1998 yılında ilk kez forma giyen Lehmann, milli forma altında toplam 61 karşılaşmada yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*